47-а сесія Олександрійської міської ради: скандалу уникнути не вдалося

528

26 червня о 9-й годині розпочала свою роботу чергова (сорок сьома) сесія Олександрійської міської ради за участі двадцяти п`яти депутатів і міського голови. Перед розглядом питань порядку денного ряд  депутатів у ході регламентної «розминки» озвучили запити на прохання виборців своїх округів.

Зокрема депутат від міської організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Микола Острівний перелічив цілу низку проблем від жителів Звенигородки та Мартоіванівки: це і зависокий, на переконання людей, тариф на вивезення рідких побутових відходів, і придбання лінолеуму для ремонту звенигородської школи, ремонт дороги у межах населеного пункту, а також проблема санітарії у місцях пляжного відпочинку жителів села та на автобусній зупинці поблизу гранітного кар`єру (звенигородці скаржаться на недостатність урн для сміття).

Після М.Острівного його колега по фракції «Солідарність» Віталій Заріцький у своєму виступі поінформував про незгоду олександрійців стосовно обмеження руху транспорту через центральну площу міста Соборну на літній період. Як зазначив депутат, на сьогодні вже є понад 80 підписів від жителів будинків, розташованих на площі та неподалік неї, які стурбовані відповідним недавнім рішенням міської влади і люди продовжують збирати підписи під своїм зверненням про відміну обмеження руху. На їх переконання, ця заборона лише внесе нові незручності для мешканців навколишніх будинків та інших олександрійців, такі як непередбачене і хаотичне паркування автомобілів у дворах, на тротуарах і зелених зонах, незручність під`їзду транспортних засобів та інше. А функціонуванню існуючих на площі пішохідних та відпочинкових зон наявний транспортний рух не заважає, вважають олександрійці. Обидва депутати вручили свої звернення міському голові Степану Цапюку, а той зауважив, що питання стосовно заборони руху транспорту «ще будемо вивчати». Дав міський голова свої критичні коментарі і стосовно звенигородсько-мартоіванівських питань, зокрема зазначивши, що «місцевим підприємцям можна було б і поділитися грошима для придбання лінолеуму для школи  – не така вже й велика сума».

Читайте також:  У роботі Олександрійської міськради виявили низку порушень на суму майже 1,5 мільйона гривень

Інших бажаючих виступити з депутатськими запитами не знайшлося, тому сесія перейшла до розгляду питань порядку денного. Було схвалено перший проект рішення – про перспективний план роботи Олександрійської міської ради на ІІ півріччя цього року. А на другому, здавалося б, теж «прохідному» питанні – про заохочення голів квартальних комітетів – виникли деякі незручності: на сесію прибула група жителів Заводського мікрорайону, які були категорично проти будь-якого заохочення свого голови кварталкому. Вони добивалися дозволу озвучити в залі свої вимоги і обґрунтування незгоди, але міський голова їм відмовив. Що поробиш, регламентом сесії це не передбачено. (Окремо один з присутніх у залі жителів пояснив кореспонденту «Голосу громади», що така «нелюбов» мешканців до свого квартального пояснюється неналежним виконанням службових обов`язків та перевищенням своїх повноважень. Мовляв, ця особа, яка представляє первинну ланку самоорганізації населення, незаконно ввела… плату у розмірі 10 гривень за отримання жителями кварталу тих чи інших довідок. Це і викликало обурення людей). Але депутати все ж беззаперечно проголосували за даний проект рішення, отож всі перелічені у ньому голови кварталкомів будуть заохочені за свою роботу, незважаючи на протести незгодних.

Читайте також:  На головній площі Олександрії здійснюють часткову заміну тротуарної  плитки (ФОТОФАКТ)

Подальші проекти рішень приймались практично «з коліс»: це Програма економічного і соціального розвитку Олександрії на 2018 рік, «Про місцеві податки і збори», Програма відшкодування кредитів для ОСББ на впровадження заходів енергозбереження. Депутати також скоригували міський бюджет на 2018 рік, збільшивши його доходи і видатки на 23,9 млн. грн. за рахунок субвенцій з державного і обласного бюджетів на медичну галузь міста та за рахунок перевиконання власних фондів. Рішення сесії передбачає направлення коштів, крім медицини, на ремонти і підготовку навчальних закладів до зими, на ремонт доріг, модернізацію вуличного освітлення; розробку проектів будівництва водоводів до села Звенигородки та по вул. Франка і пров.Суворова.

Читайте також:  Злочинці блокують номера телефону клієнтів цього банку й шахрайськими діями знімають кошти

Деяку дискусію серед депутатів викликав проект рішення стосовно запропонованого Положення про регулювання порядку торгівлі алкогольними і тютюновими виробами та їхньої реклами у місті. Як відомо, згадане регулювання стосувалося зокрема певної заборони торгівлі цими виробами у нічний час. Але і даний проект рішення був проголосований в цілому.

Отож всі голосування проходили загалом гладко аж поки справа не дійшла до земельних питань. Річ у тому, що вся сесія проходила під акомпанемент музики, яка долітала  у відкриті по-літньому вікна сесійної зали з потужних гучномовців на площі перед міською радою – спочатку пролунав Гімн України, який потім змінився на запальні танцювальні мелодії. Це був вже згаданий мітинг представників малого бізнесу, які прийшли з протестом проти розгорнутого, на їхнє переконання, економічного та психологічного пресингу стосовно підприємців у питаннях земельного податку. Символічним є те, що як тільки черга дійшла до розгляду питань відповідного змісту, мітингувальники зайшли до сесійної зали і висунули свої вимоги депутатам і міському голові. Але консенсусу не вийшло: у відповідь на вимоги головуючий Степан Цапюк  оголосив про дострокове завершення 47-ї сесії і перенесення її продовження на невизначений термін.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ