Альтернативні варіанти ведення діяльності для громадян Кіровоградщини, які одноосібно обробляють земельні ділянки (паї)

87

Громадяни, які одноосібно обробляють земельні ділянки (паї), можуть зареєструватися фізичною особою – підприємцем (далі – ФОП), що зумовить сплату не тільки податків, але й внесків до пенсійного фонду, завдяки чому громадянин може збільшити свій трудовий стаж та в майбутньому розраховувати на виплату пенсії.

Для даної категорії громадян існують такі варіанти ведення підприємницької діяльності:
1. Єдиний податок ІІ група (фіксована ставка 20% від мінімальної заробітної плати).
Вимоги: відсутність найманої праці або кількість осіб, що перебувають у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; сукупний обсяг доходу за календарний рік (звітний період) не перевищує 1,5 млн.грн.
2. Єдиний податок ІІІ група (ставка 5% від сукупного доходу, якщо ФОП не платник ПДВ; 3%, за умови реєстрації платником ПДВ).
Вимоги: кількість осіб, які перебувають у трудових відносинах не обмежена, обсяг отриманого доходу протягом календарного року не перевищує 5,0 млн. грн.
3. Єдиний податок четверта група.

Читайте також:  В Олександрію один за одним приїдуть два цирки

Завдяки прийнятим змінам до податкового кодексу та інших законодавчих актів, що набрали чинності з 15 серпня 2018 року, ФОП можуть бути платниками єдиного податку 4 групи.

Вимоги:
провадять діяльність виключно в межах ФГ, зареєстрованого відповідно до Закону про ФГ;
здійснюють виключно вирощування, відгодовування сільськогосподарської продукції, збирання вилов, переробку такої власно вирощеної або відгодованої продукції та її продаж;
провадять господарську діяльність (крім постачання) за місцем податкової адреси;
не використовують працю найманих осіб;
членами такої ФГ або ФОП є лише члени її сім’ї у визначенні ч.2 ст. 3 Сімейного кодексу України;
площа сільськогосподарських угідь у власності та/або користуванні членів фермерського господарства становить не менше двох гектарів, але не більше 20 гектарів.
Також, ФОП які перебувають на 4 групі, не сплачують земельний податок та мають можливість реалізувати свою продукцію на елеватори за значно більшим діапазоном цін.

Читайте також:  В Олександрії рятували чотирилапого, який заплутався у винограднику

БЕЗ КОМЕНТАРІВ