З настанням холодів олександрійці розкуповують теплі шапки та куртки, а ціни на зимовий одяг виросли в рази. На фоні закутаних шарфами людей, що зранку йдуть в справах, в очі кидаються ті, хто в обшарпаних пальто чи просто у великій кількості одягу ходять Олександрією.

Безхатченків все частіше можна зустріти вулицями міста. Сумна тенденція розповсюджується від центру з гарною новорічною ялинкою до окраїн Олександрії. Люди просять милостиню на вокзалах та біля великих супермаркетів, живуть в розвалених та покинутих будинках, харчуються зі смітників. Частіше за все це люди похилого віку або ж навіть діти.

Читайте також:  В Олександрії рятували чотирилапого, який заплутався у винограднику

Найбільшу увагу привернула жінка, яка майже кожен день з іконкою сидить за супермаркетом АТБ по вул. Калініна на голій землі і в сніг, і в дощ. Вона нічого не просить, але небайдужі жителі міста не проходять повз.

Варто зазначити, що у великих містах така сфера діяльності часто поставлена на цілий бізнес-потік. В Олександрії ж міські активісти намагаються допомогти цим людям. Нагадаємо, що до дня пам’яті жертв Голодомору містяни зносили продукти, які потім передали пастору церкви «Храм Спасіння» Олексію Таранцю, що займається допомогою бездомним.

Читайте також:  Роботодавців Кіровоградщини запрошують долучитися до всеукраїнського опитування

Насправді ж дійти висновку щодо того, чи всі “на перший погляд” безхатченки потребують допомоги, чи це просто ще один метод шахрайства в місті, дуже важко. Не можна з впевненістю сказати, що жінка на Калініна дійсно похилого віку, або ж що діти, які просять милостиню біля цетрального ринку, дійсно потребують коштів на їжу.

Читайте також:  Село з Олександрійщини потрапило до топ 20-ки найкращих сіл України

Думки пересічних олександрійців, з якими поспілкувалися кореспонденти Голосу Громади, розділилися. Одні сподіваються, що допомагаючи бездомним зайвою копійкою, вони роблять добру справу. Інші ж схиляються до думки, що бездомні якщо не шахраї, то просто люди, що шукають легкого заробітку і їм допомагати не варто.

Тому залишається лише сподіватися на те, що небайдужі олександрійці, допомагаючи знедоленим, дають їм можливість заснути ситими, а не вносять свій “вклад” в шахрайські схеми.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ