До уваги субʼєктів виборчого процесу на Олександрійщині!

315

З метою забезпечення законності та захисту прав громадян при проведенні повторного голосування з чергових виборів Президента України 31 березня 2019, призначених постановою Центральної виборчої комісії від 7 квітня 2019 року №759 на неділю, 21 квітня 2019 року, робота Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області буде здійснюватись з 08.00 год. 20 квітня 2019 року до 20.00 год. 21 квітня 2019 року за попереднім телефонним повідомленням, тел.: (050) 585-78-77.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 20 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
– оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
– уточнення списку виборців;
– оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
– оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб.

Читайте також:  В Олександрії горіла лазня

Суд вирішує адміністративні справи, визначені цією статтею, у дводенний строк після надходження позовної заяви. Адміністративні справи за позовними заявами, що надійшли до дня голосування, вирішуються судом у дводенний строк, але не пізніше ніж за дві години до початку голосування. Адміністративні справи за позовними заявами, що надійшли у день голосування, вирішуються судом до закінчення голосування. Адміністративні справи за позовними заявами, що надійшли у день голосування, але після закінчення голосування, вирішуються судом у дводенний строк після надходження позовної заяви (ч. 11 ст. 273 КАС України).

Читайте також:  Сім’ї Олександрійщини можуть взяти участь у фотоконкурсі «Щастя бути разом»

Суд вирішує адміністративні справи щодо уточнення списку виборців у дводенний строк після надходження позовної заяви, але не пізніше ніж за два дні до дня голосування, а якщо позовна заява надійшла за два дні до дня голосування, – невідкладно (ч. 4 ст. 274 КАС України).

Днем подання позовної заяви, апеляційної скарги є день їх надходження до відповідного суду. Строки подання позовних заяв і апеляційних скарг, встановлені у справах, визначених цією статтею, не може бути поновлено. Позовні заяви, апеляційні скарги, подані після закінчення цих строків, суд залишає без розгляду (ч. 5 ст. 270 КАС України).

Читайте також:  Комунальники ремонтують фонтан на площі Соборній в Олександрії

Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає судовому розгляду (ч. 3 ст. 371 КАС України

БЕЗ КОМЕНТАРІВ