Фестиваль ретротехніки перевершив усі сподівання

312

Ретрозліт «Олександрія», розпочавши свою роботу на Соборній площі в  суботу, наступного дня перемістився на територію КСК «Ніка». Недільне продовження фестивалю так само, які напередодні, почалося з урочистого відкриття офіційними особами, організаторами, гостями та представником Автомобільної федерації України (FAU). А далі – все згідно з програмою, над якою організаційний комітет та всі ті, хто йому допомагав, попрацювали надзвичайно плідно. В результаті  олександрійцям і гостям міста, які вирішили вихідний день провести цікаво і з користю, нудьгувати точно не довелося. Навіть незалежно від того, наскільки близькою для них була автомобільна тема, адже весь цей культурно-розважальний захід зовсім не обмежувався власне виставкою, як такою: це і концертна програма з участю художніх колективів Олександрійщини, і різноманітні конкурси як для дорослих, так і для дітей.  Наприклад, особливо популярними виявилися хитромудрі вікторини для відвідувачів «Відгадай деталь» та про історію вітчизняного автомобілебудування.

Читайте також:  До 75-річчя Олександрійської військової частини проведуть святковий захід

Справжньою кульмінацією культурної програми став виступ команди «Сильна Олександрійщина», члени якої спочатку продемонстрували екстремальні номери стронгмену, а потім голова організації Чиж Олексій  запросив до силових змагань всіх, хто бажав, з глядачів. І таких виявилося достатньо, особливо серед дітей.

Якщо ж повернутися до основної теми, то повний захват присутніх викликав «Конкурс стилю» власників ретротехніки. Це був справжній костюмований парад: на майданчик один за одним виїжджали експонати виставки, котрими керували їх власники, одягнені у відповідності, як вони вважали, тій епосі, коли був виготовлений їхній авто- чи мотоулюбленець. Наприклад, молода родина з Кременчука, власники «Мерседеса» кінця 70-х років, вирішила, що машині найкраще гармоніюватиме їхній образ вже напівзабутих у наші часи хіпі: чоловік був одягнений у потертий джинсовий костюм з дуже розкльошеними штанинами і мав на голові неймовірну, патлату, руду перуку, чим дуже нагадував головного героя знаменитого голлівудського фільму з історії хіпі «Волосся» 1979 року. Його дружина одяглася дещо скромніше, але теж у дусі тих часів. Глядачі достойно оцінили і сам автомобіль, і його екіпаж.

Читайте також:  Що потрібно знати олександрійським водіям, які планують стати таксистами

Так само бурхливими оплесками нагородили глядачі власника автомобіля ЗіС 1945 року випуску. Машина класу люкс призначалася для обслуговування найвищих керівних осіб СРСР, мала надзвичайно вінтажний, аутентичний вигляд,  отож і її водій мав відповідний імідж: він вийшов на публіку у синьому галіфе, парадному мундирі і кашкеті полковника НКВС.

І такі яскраві зразки експонатів та перевтілень їхніх власників можна перелічувати довго. Головне, що варто беззаперечно стверджувати, свято під назвою «Ретрозліт «Олександрія» вдалося. Це підтвердив зокрема і представник суддівської колегії від FAU Роман Фернеза, який зазначив, що популярність і технічний рівень олександрійського ретрофестивалю дедалі зростає в Україні. А керівник оргкомітету зльоту Ігор Широкун, у свою чергу, з задоволенням відзначив факт не лише збільшення числа експонатів ІІІ зльоту до понад сотні, а й оновлення його експозиції: цього разу багато унікальних зразків ретротехніки олександрійські глядачі, які відвідували обидві попередні виставки, побачили вперше. Широкою виявилася і географія представництва: це колекціонери, що прибули до нашого міста з Запоріжжя і Кривого Рогу, Крменчука і м.Кам`янського (колишній Дніпродзержинськ), Кропивницького, Полтави, Києва, Дніпра та інших міст і областей. Ну і звичайно, місцеві ретроаматори з Олександрії, Протопопівки, Приютівки.

Читайте також:  В Олександрії розшукують працівників органів юстиції

Як наголошували організатори зльоту І.Широкун, К.Широкун та О.Василенко, вся ця яскрава феєрія стала можливою у нашому місті завдяки сприянню небайдужих людей і представництв: постійного партнера місцевих ретрозльотів Андрія Коломійцева, Олександрійської міської ради і міського голови Степана Цапюка, FAU, мережі магазинів «Оптовичок», «Маркетопт», заводу КрАЗ, ТОВ «УкрАгроКом» та інших спонсорів і волонтерів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ