Кількість “жертв” АЧС підприємства на Кіровоградщині збільшилась майже до 2 тисяч

201

Як раніше повідомляв Голос Громади, через африканську чуму свиней у с. Рівне Новоукраїнського району на ТОВ “Чапаєва” умертвили 337 голів свиней. Але вірус АЧС, який ще в середині січня вдалось локалізувати в одному із чотирьох корпусів ТОВ “Чапаєва”, розповсюдився на решту поголів’я. У результаті на підприємстві довелося умертвити ще близько двох тисяч свиней. Про це повідомляє УНН-Центр з посиланням на начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Ігора Бойчука.

Читайте також:  Олександрія вдяглася у вишиванки (ФОТОРЕПОРТАЖ)

За словами посадовця, для підтвердження африканської чуми було відібрано ще 60 проб крові з різних корпусів і в деяких пробах теж було отримано лабораторне підтвердження наявності вірусу. Тому межі карантинних заходів застосовуватимуться в радіусі трьох кілометрів від спалаху, а винищенню підлягає усе поголів’я, у тому числі і в селах. Станом на 23 січня майже 1800 голів на підприємстві вже знищено. Зараз триває другий етап заходів: встановлено пости на в’їздах у село Рівне, де також буде проведено знищення свинопоголів’я.

Читайте також:  В орнaментaх вишивaнки: служба зайнятості Кіровоградщини відсвяткувала єдність поколінь (ФОТО)

“У подальшому буде проведено компенсацію з обласного та частково з місцевих бюджетів”, — зазначив Ігор Бойчук.

Як повідомив Бойчук, у домогосподарствах у с. Рівне утримуються приблизно 1,5 тис голів свиней, які підлягають знищенню. Розслідування щодо причини появи спалаху на ТОВ “Чапаєва” ще продовжується фахівцями управління Держпродспоживслужби Новоукраїнського району спільно зі співробітниками нацполіції.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ