Незабаром на Кіровоградщині розпочнеться реалізація нового проекту «Поліцейський офіцер громади»

148

Про це повідомив перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко вчора, 9 квітня, під час презентації в Головному управлінні Національної поліції в області за участі заступника Голови Нацполіції України Олександра Фацевича, голови обласної ради Олександра Чорноіваненка, начальника ГУ Нацполіції України в області Романа Козьякова, представника відділу з правоохоронних питань посольства США в Україні Олега Савчина, начальників територіальних відділів поліції, голів об’єднаних територіальних громад.

Що передбачає проект «Поліцейський офіцер громади» ?
Мета проекту – тісна взаємодія дільничного з об’єднаною територіальною громадою та орієнтація поліцейського на її потреби та забезпечити кожну територіальну громаду офіцером, який житиме та працюватиме на території територіальної громади. Цей офіцер стане повноправним її представником, житиме її проблемами, перебуватиме на постійному зв’язку із мешканцями та допомагатиме їм. Відтак акцент робиться саме на запобіганні правопорушень.

Читайте також:  Олександрійська «Лавка Закоханих» змінила своє звичне місце на нове

Завданнями дільничних офіцерів поліції (ДОП) є:
1) діяльність, що ґрунтується на принципі взаємодії з населенням на засадах партнерства та має на меті співпрацю з громадянами, громадськими організаціями, установами, підприємствами різних форм власності;
2) взаємодія з органами державної влади та місцевого самоврядування, населенням й утвореними відповідно до чинного законодавства громадськими формуваннями з охорони громадського порядку;
3) виконання завдань, спрямованих на дотримання прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави…
Крім того, в розділі ІІІ (Взаємодія з населенням) вказаної Інструкції зафіксовано:
1. ДОП з метою впровадження принципу взаємодії з населенням на засадах партнерства організовує роботу за такими напрямами:
1) протидія злочинності, профілактика правопорушень та охорона публічного порядку за участю населення;
2) співпраця з органами місцевого самоврядування, представниками територіальних громад, населенням, керівниками підприємств, соціальних, навчальних та культурних закладів, закладів захисту дітей з метою реалізації принципу взаємодії з населенням на засадах партнерства, обмін інформацією для подальшого її використання під час виконання службових обов’язків;
3) визначення спільних пріоритетних напрямів роботи та її оцінювання з урахуванням думки і потреб громадськості.

Читайте також:  Сім’ї Олександрійщини можуть взяти участь у фотоконкурсі «Щастя бути разом»

2. ДОП проводить відкриті зустрічі з представниками органів місцевого самоврядування областей, районів, міст та сіл з метою налагодження ефективної співпраці між поліцією та органами місцевого самоврядування і населенням. Інформує про стан законності, боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на відповідній території.

3. ДОП у межах поліцейської дільниці проводить серед населення роз’яснювальну роботу для формування у населення правової культури, негативного ставлення до суспільно небезпечних явищ з метою підняття іміджу поліції та про способи захисту і самооборони від злочинних посягань.

Читайте також:  В Олександрії оголосили дату проведення останніх дзвоників

4. ДОП у взаємодії з органами соціального захисту населення місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, службами у справах дітей, благодійними, громадськими організаціями, представниками територіальних громад, спеціалізованими установами для осіб, які відбули покарання, здійснює роботу із запобігання вчиненню правопорушень, у тому числі стосовно осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Проект «Поліцейський офіцер громади» ініційований Національною поліцією України за підтримки міжнародних партнерів.
На Кіровоградщині, вже створено 20 ОТГ, у яких проживає близько 140 тисяч осіб.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ