Нова «маленька інформація» від міського голови на засіданні виконкому про «наші» школи і «районних» учнів

454

На засіданні виконкому міської ради,  27 вересня розглядався блок питань міської освітньої галузі, з яких доповідала начальник управління освіти, молоді та спорту міськради Вікторія Чернецька.  У ході доповіді з питання затвердження існуючої мережі шкіл міста на навчальний рік 2018-2019 вона зокрема зазначила, що всього в Олександрії діють 16 загальноосвітніх навчальних закладів. Це 363 класи, які у нинішньому навчальному році відвідують 8515 учнів. Керівника управління доповнив міський голова Степан Цапюк ось такими даними (ця тема, до речі, вже не вперше піднімається міською владою):

«Я дам маленьку інформацію. У нас у минулому навчальному році в міських школах навчалося 80 дітей з Олександрійського району, цього року їх вже 145. Звичайно, право батьків обирати навчальні заклади, де будуть навчатися їхні діти. Але у нас згідно з законом, освіта фінансується на кожного учня. Тобто якщо ми покажемо, що у нас навчаються ці учні з району, державне фінансування отримаємо  аж у 2020 році (така бюджетна процедура).  І виходить, що території району отримали кошти на освіту, не використали їх повністю за цільовим призначенням, а діти звідти навчаються у нас. 145 учнів – це фактично 5 класів, солідні затрати для нас. Хочу нагадати, що коли готувався бюджет на цей рік, у нас було державою недофінасовано 143 ставки – так склалося, що середня наповненість класів у нас була 22,9 учня, а згідно з державним законом, фінансування розраховується на наповненість 30 учнів і нам довелося 22 мільйони витягти з місцевого бюджету, щоб зберегти систему освіти. А інакше тільки в одному колегіумі ми повинні були  б скоротити 21 ставку, тобто не менше 30-ти вчителів. А такі школи, як Мартоіванівська, Звенигородська, № 7 взагалі б не повинні існувати через їхню малу наповненість. Тому з`ясуйте, звідки ці 145 учнів і підготуйте відповідні листи керівникам тих районних територій. Як це вирішиться – позитивно, чи ні, але ми повинні у цьому напрямку попрацювати», – сказав мер, звертаючись до В.Чернецької.

Читайте також:  Голова Кіровоградської ОДА наголошує правоохоронцям про якнайшвидше розслідування шахрайства стосовно студентів

Також серед питань даного напрямку виконком затвердив план заходів щодо підтримки розвитку системи спортивної реабілітації учасників бойових дій. План містить 8 пунктів, які зобов`язують управління освіти, молоді та спорту щодо їх виконання. Це зокрема забезпечення доступності фізкультурно-спортивних послуг для учасників АТО та поглибленого медичного спостереження за особами, що займаються спортом у рамках програми; поширення відповідної інформації; проведення заходів, спрямованих на утвердження поваги до ветеранів, учасників бойових дій, їхніх військових звитяг із захисту суверенітету держави; організація спортивних змагань учасників бойових дій та їхньої підготовки для участі у всеукраїнських заходах тощо.

Читайте також:  Увага! Конкурс на заміщення вакантних посад до Олександрійського відділу поліції

Виконавчий комітет вирішив видати ордери новим мешканцям на дві звільнені квартири у селищі Олександрійському та на одну – в Олександрії. Також члени виконавчого комітету своїм рішенням поставили на квартирний облік 20 громадян-заявників, які потребують поліпшення житлових умов.

Був також наданий дозвіл на розміщення рекламного бігборда невеликого деревообробного підприємства, яке розпочало свою роботу у промисловій зоні міста по Куколівському шосе неподалік заводу «Етал».

Читайте також:  В Олександрії з`являться нові тимчасові «хитрячки»

Виконком розглянув блок питань, пов`язаних з користуванням земельними ділянками.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ