Олександрійських перукарів можуть «підстригти»: оголошено місячник легалізації праці

722

В Олександрії розпочинається місячник легалізації найманої праці у сфері надання побутових послуг, повідомляє «Голос Громади».

Така ідея виникла 25 квітня на черговому засіданні виконкому міської ради позапланово – під час обговорення стану економіки міста. Коли мова зайшла про сплату податків і так звану тіньову зайнятість, міський голова Степан Цапюк поділився спостереженнями після чергового відвідування своєї улюбленої перукарні.

За його словами, у перукарнях  останнім часом різко зменшилась кількість працівників. Міський голова переконаний: це свідчить лише про одне – з метою ухиляння від сплати податків, цирульники «пішли в тінь», обслуговуючи клієнтів не у відповідних закладах, а тишком-нишком будь-де – наприклад, на власних квартирах.

У зв`язку з цим управління економіки міської ради негайно отримало доручення провести місячник легалізації найманої праці у сфері побутових послуг. Протягом місяця всі надавачі таких послуг, які працюють не у правовому полі, будуть зобов`язані зареєструвати свою підприємницьку діяльність з метою сплати податків до бюджету міста. По завершенню місячника управління економіки проведе перевірки у середовищі «підпільників побутового фронту» і накладатиме на незареєстрованих штрафні санкції.

А що говорить закон? Якщо порушення скоєно вперше і буде доведено, то «тіньовику» загрожує штраф у розмірі від 20 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.

Якщо за один рік порушення виявляється повторно або ж зафіксовано факт отримання доходу у великих розмірах, то штраф зростає, і підприємець повинен буде заплатити вже від 100 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (отримання доходу у великих розмірах має місце, коли його сума у ​​тисячу і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян). Неоподатковуваний мінімум, як відомо, становить 17 гривень.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ