У розважальних програмах цирки Олександрійщини не будуть залучати тварин для розважання дітлахів?

2

Кабінет Міністрів розглянув та схвалив запропоновані Мінприроди зміни до законодавства, яке стосується захисту тварин від жорстокого поводження.

Повідомляє Голос Громади з посиланням на сайт Міністра екології та природних ресурсів України.

Відтепер на протязі 5 років у цирках заборонено використання  диких тварин.

 «Ми не можемо в один день заборонити використання тварин, не подумавши, що буде з ними далі, хто їх буде утримувати та годувати. Україна не перша країна, яка проходить цей шлях. Я також розумію, що ми отримаємо великий спротив від людей, неготових відмовитися від експлуатації тварин у видовищах. Ми готові до цього протистояння. Зрештою,  у світі є кілька десятків країн, які відмовилися від цирків і Україна має всі шанси поповнити їх ряди. Попереду розгляд проекту закону у ВРУ», – сказав Міністр екології та природних ресурсів України.

Читайте також:  Молодь однієї з олександрійських церков провела Різдвяну акцію

Посадовець зазначив, що за встановлений час відбудеться вироблення механізму передачі диких тварин до природно-заповідного фонду та визначення місць подальшого  проживання  тварин.

Він також наголосив, що проблема неадекватного поводження з тваринами назріла давно і поширюється далеко за межі цирків. Зокрема, йдеться про утримання диких тварин у приватному секторі та розподіл повноважень між органами влади, наділеними повноваженнями застосувати санкції стосовно безвідповідальних власників.

Читайте також:  Одній з найрозвиненіших ОТГ Кіровоградщини потрібні близько 10 спеціалістів державної служби

Під час розгляду даного питання було підкреслено про необхідність створення Єдиного електронного реєстру з обліку диких тварин, куди їх власники в обов’язковому порядку будуть змушені  вносити всі дані, а також ініціює розробку Порядку вилучення диких тварин у недобросовісних власників.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ