Окупаційна влада Криму проводить 3 травня на анексованому півострові національне свято кримських татар Хидирлез для того, щоб створити вигідну картинку для російських ЗМІ. Про це заявив заступник голови Меджлісу Ільмі Умеров.

За його словами, кількість учасників заходу буде вже традиційно завищена.

“Так, це дійсно так. Наприклад, у минулому році теж влада провела цей захід заради картинки, зібралося десь 1,5-2 тис. осіб з примусу, а було оголошено, що на святі присутні 35 тис. осіб. Цього року оголосять 40 тис., а зберуть не більше, ніж у минулому році”, – зазначив Умеров.

Читайте також:  В Олександрії під час негоди рятувальникам довелося розпилювати та прибирати дерева

Він також заявив, що багатьох змусять відвідати святкування насильно.

“Держслужбовці, бюджетники, працівники культури, старшокласники, студенти – їх просто зобов’язують прийти на це свято, для цього виділяють достатню кількість автобусів, чого до окупації Криму загалом не спостерігалося”, – сказав він.

Як зазначив Умеров, Меджліс не планує в цьому році проводити святкування Хидирлез на окупованому півострові. “Я думаю, що коли пройде деокупація Криму, ми всі ці свята відновимо, а зараз організовано таке всекримське свято не проводимо”, – заявив він.

Читайте також:  Волонтери з Олександрійщини отримали відзнаки Президента України

Хидирлез – національне свято кримських татар, яке сягає корінням у часи язичництва.

Нагадаємо, 26 квітня Верховний суд анексованого Криму визнав громадське об’єднання Меджліс кримськотатарського народу екстремістською організацією і заборонив його діяльність на території Росії. Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров переконаний, що міжнародне співтовариство, у тому числі ООН, найближчим часом відреагує на заборону діяльності Меджлісу в анексованому Росією Криму.

Читайте також:  Головні події тижня

За матеріалами сайту 112.UA

БЕЗ КОМЕНТАРІВ