У Федерації профспілок області обговорили питання зайнятості населення

90

Вчора, 26-го вересня, члени обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення та Президії Федерації професійних спілок області провели спільне засідання. Серед основних питань, що обговорювалися, – взаємодія усіх сторін соціального діалогу у напрямку сприяння зайнятості населення.

Про це повідомили у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи обласного центру зайнятості.

Відкриваючи засідання, Максим Баланенко, голова Федерації профспілок області, голова комітету, підкреслив: «Питання забезпечення зайнятості мешканців області є частиною загальної справи, яка потребує комплексного підходу, спільних зусиль та підвищення рівня відповідальності за стан справ у цій сфері всіх сторін соціального діалогу – роботодавців, профспілок та органів державного управління».

Читайте також:  До уваги олександрійським субсидіантам: нові зміни у нарахуванні субсидій

Заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян поінформував присутніх про ситуацію, що склалася на регіональному ринку праці, та результати роботи обласної служби зайнятості щодо надання соціальних послуг населенню і роботодавцям за січень-серпень поточного року.

Виконуюча обов’язки директора обласного центру зайнятості Лілія Колесник акцентувала увагу присутніх, зокрема на проблемах, що негативно впливають стан ринку праці. Це, зокрема, відтік робочої сили, втрата трудового потенціалу, «тіньова» зайнятість та ін.

Читайте також:  Ще 42 дитини з Кіровоградщини направлено на відпочинок до дитячих таборів

Також під час засідання йшлося про діяльність профспілок у напрямку розв’язання проблем зайнятості, у т.ч. шляхом колективно-договірного регулювання та підвищення рівня соціальних гарантій і трудових прав працюючих.

Під час обговорення акцентовано увагу й на питанні недопущення масового вивільнення працівників, використання найманої праці без належного оформлення трудових відносин тощо. Наголошено на необхідності виконання пріоритетних завдань Програми зайнятості населення Кіровоградської області на період до 2017 року.

Читайте також:  Олександрійок запрошують до участі у марафоні краси та схуднення

У ході конструктивного діалогу зазначалося про необхідність посилення взаємодії щодо створення умов для продуктивної зайнятості, пошуку шляхів ефективного використання трудових ресурсів області, збереження діючих та створення нових робочих місць, соціального захисту громадян від безробіття, ін.

По кожному із розглянутих питань прийняті рішення та надані відповідні пропозиції.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ