У Центральній міській бібліотеці діє художня великодня виставка

77

До свята, що символізує пробудження та воскресіння природи, життя і надії – Великодня в Олександрійській центральній міській бібліотеці ім.Пушкіна відкрилась художня виставки «Великий день – Великдень», повідомляє «Голос Громади».

Слідуючи кращим власним напрацюванням і традиціям, працівники бібліотеки підійшли до організації заходу творчо і креативно, не обмежившись вузькими рамками звичайної презентації: це була справжня культурно-пізнавальна і святкова подія, у якій взяли участь не лише митці і бібліотекарі, а й учасники фольклорно-вокального гурту «Ладо» Олександрійського коледжу культури і мистецтв, котрі додали присутнім на відкритті олександрійцям (а їх ледве вміщувала читальна зала бібліотеки) піднесеного настрою виконаними піснями-веснянками.

Читайте також:  Соцопитування показало чи багато серед українців охочих відпочивати за кордоном

Що ж до експозиції виставки – дуже помиляється той, хто ще вважає, що все народне ужитково-декоративне великоднє мистецтво зводиться лише до банального фарбування у три-чотири кольори «крашанок»: на виставці представлені, без перебільшення, справжні витвори мистецтва і їх близько трьох сотень екземплярів. Це роботи талановитих майстрів у різних жанрах і напрямках з писанкарства – Ірини Михалевич, Олени Тонофрей, Ольги Ходоковської, студентів та випускників Олександрійського коледжу культури та мистецтв і їхнього викладача Анни Сидоренко, учнів Олександрійської художньої школи.
Крім витончених писанок (від звичайних розмірів до «страусиних»), відвідувачів вражають вишиті рушники, ікони та картини релігійної тематики Любові Антоненко і такі витвори декоративного мистецтва, як різьба по дереву відомого майстра з різьблення Дмитра Кудрі. З тематичної експозиції можна також дізнались про історію святкування Великодня, а також – як  гарно оздобити великодні кошики і що в них покласти на освячення.

Читайте також:  На Олександрійщині «розквітла» операція «Мак-2019»

Як сказала «Голосу Громади» завідувач Центральною бібліотекою Марина Дерун, головна мета організаторів виставки – створити олександрійцям  весняний, святковий, великодній настрій. І якщо виходити з вражень відвідувачів, здається, цієї мети вони досягли сповна.

Виставка діє в бібліотеці (вул. Григорія Усика, 41) до 5 травня, переглянути і насолодитися красою робіт олександрійських майстрів можуть всі бажаючі, вхід вільний. Бібліотека працює щодня, крім п`ятниці.

Читайте також:  На Кіровоградині затримали телефонного шахрая, який вимагав кошти з батьків дітей, що нібито потрапили в халепу

БЕЗ КОМЕНТАРІВ