В олександрійській галереї VashArt відкрився клуб документального кіно

154

Сьогодні в олександрійській галереї VashArt, що по вул. Чижевського, 9, відбулася презентація проекту «Кіноклуб DOKUDAYS UA «Канікули з користю». На презентацію були попередньо запрошені всі бажаючі, кому цікаве документальне кіно і як згодом виявилося, таких людей у нас не бракує.

Насамперед слід сказати, що це принципово новий проект для нашого міста і його ідейний зміст та спрямованість є набагато глибшими, ніж може здатись на перший погляд. Як зазначили на відкритті автор і тренер проекту Анна Орловська та голова громадської організації «Спілка митців Олександрійщини» Ірина Кваша, все починалося з давньої мрії створити в нашому місті такий комунікативний та об`єднуючий спільноту інструмент, як клуб любителів документального кіно. І от мрія матеріалізувалася за підтримки ГО «Південь» та оргкомітету Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Читайте також:  Як працювала Олександрійська поліція у минулому році: звіт начальника міськвідділу В.Хвостова

Саме правозахисну та просвітницьку направленість організатори і вважають ключовим моментом тематики кіноклубу: це будуть не просто розважальні перегляди «легких»  відеофільмів, а покази документальних робіт, які здатні примусити глядача мислити, формувати та вдосконалювати, або й змінювати його світогляд. В ідеї клубу далеко не на останньому місці – спілкування заради вміння дискутувати та мати власний погляд на життя і передусім – на права людини, рівень знань про які, за висловлюваннями доповідачів, у нашому суспільстві поки що «на жахливо низькому рівні». Особлива  важливість  цієї  мета – донести до молоді усвідомлення про людську гідність, права і обов`язки людини доступними засобами, одним з яких якраз і є кіно.

Читайте також:  Ситуація на дорогах Кіровоградщини та продовження аварійного ремонту

Звідси цілком логічно випливає і вікова орієнтованість клубу передусім на школярів і молодь та «прив`язка» його тематики до часу – «Канікули з користю», отож на презентації, разом з пересічними відвідувачами не випадково були присутні педагоги, працівники бібліотечної системи, Центру надання безкоштовної правової допомоги.

Організатори презентації ознайомили присутніх з графіком роботи кіноклубу: він розпочне свій перший показ вже з 17 червня  – у дитячому таборі в с. Шарівці.  Це буде документальний фільм про цілком реальну, а не вигадану історію порушених прав дитини. У подальшому демонстрації документальних кінострічок проходитимуть у різних місцях Олександрії з червня по вересень, в тому числі безпосередньо і в галереї VashАrt – 8, 15, 22, 29 липня і 5, 12 та 19 серпня цього року, вхід вільний (радимо слідкувати за подальшими повідомленнями «Голосу громади»).

Читайте також:  Кіровоградщина займає друге місце в Україні по захворюваності тварин на сказ

Для довідки: відкриття кіноклубу в нашому місті стало можливим завдяки проекту «Підвищення спроможності НДО Центральної і Східної України», що адмініструється Центром підтримки громадських і культурних ініціатив “Тамариск” за фінансової підтримки Національного Фонду Демократії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ