В Олександрії фахівці ділились досвідом розвитку сільських громад

195

Протягом двох днів, 24 та 25 вересня 2018 року, в Олександрійському районному будинку культури для  громадських активістів, працівників культури та представників місцевого самоуправління Новопразької та Приютівської ОТГ Олександрійського району, благодійним товариством «Олександрійський районний благодійний інформаційно-консультативний центр»» (БТ ОРБІКЦ) та асоціацією «Голдапський місцевий фонд» (Польща) проведено майстер-класи з підготовки проектних заявок. Про це кореспондентам Голосу Громади розповіла Президент БТ ОРБІКЦ Тетяна Шоколова.

«В ході реалізації поточних проектів ми зіткнулися з тим, що в представників громадськості багато ідей, проте  недостатньо знань і досвіду для підготовки проектних пропозицій. Ми порадилися з польськими колегами та вирішили виправити такий прикрий момент. Окрім цього під час заходу всі  учасники ділилися практиками та напрацюваннями, які їм вже вдалося втілити в своїх громадах упродовж року, а також про  соціокультурні ініціативи та ідеї з розбудови організованих туристичних осередків, які ляжуть в основу їхніх  майбутніх проектів», – розповідає Тетяна Степанівна.

Читайте також:  В парку біля олександрійського басейну «Дельфін» встановлюють нові лавки для сидіння

В свою чергу, польські колеги Збігнєв Мерунськи (Zbigniew Mieruński), керівник асоціації «Голдапський місцевий фонд» та Віолетта Анюшкевіч (Wioletta Anuszkiewicz), начальник відділу культури, туризму і просування міста Голдап (Gołdap) продовжили діалог про  польський досвід  відновлення та розвитку сіл, нових форматів розвитку підприємництва на селі таких, як еко-село, еко-музей на селі, тематичне село, де відправними точками можуть бути і історія села, і традиційні захоплення його мешканців, а «родзинкою» може стати назва, зображення , скульптура чи легенда села.

Читайте також:  Відомо, кого з працівників Кропивницької райдержадміністрації зловили на вимаганні й отримані хабара

«Завершальним акордом наших заходів став перегляд авторського фільму наших гостей, який розповідає про історію мешканців містечка Мазур, яким більше 60 років. Легка комедія, актори якої люди пенсійного віку – мешканці сіл Вudry, Вudzewo, Dubeninki і Лисиці. Хочеться віддати належне всім учасникам фільму за творчий підхід і сміливість, за позитивні емоції  і за натхнення. Під час перегляду фільму  аудиторія відмінно реагувала на романтичні сцени та  романтичних героїв фільму. Ця робота  стала результатом проекту “Об’єктив камери – Masurian в подорожі і часі”, який фінансувався Міністерством з питань сім’ї, праці і соціальної політики республіки Польщі в рамках урядової програми соціальної діяльності літніх людей 2014-2020 роки . Даний фільм  може слугувати нам прикладом, як можна розповідати цікаві історії про села та їх мешканців, які  є головними героями та носіями традицій, історії і культури свого краю», – закінчила свою розповідь Тетяна Шоколова.

Читайте також:  ФК «Олександрія» поповнила склад команди

БЕЗ КОМЕНТАРІВ