Мешканців Кіровоградщини попереджають про кримінальну відповідальність за масові отруєння бджіл

372

Пасічників та керівників сільськогосподарських підприємств, управління агропромислового розвитку Олександрійської районної державної адміністрації попереджають про те, що з початком весняно-польових робіт вкрай важливе дотримання у повній мірі вимог статей 37-38 Закону України «Про бджільництво» (зі змінами) від 22 лютого 2000 року № 1492-ІІІ (далі – Закон), низки норм та інструкцій, аби убезпечити галузь бджільництва від отруєння бджіл хімікатами, адже протягом 2018 року були зафіксовані масові отруєння бджіл.

Читайте також:  ПриватБанк прагне товаришувати з заробітчанами у Польщі (з олександрійськими – у тому числі), не беручи з них ні копійки

Повідомляє Голос Громади з посиланням на сайт Олександрійської РДА.

Фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов’язані не пізніше, ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації, попередити про це органи місцевого самоврядування (пасічників), пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ (у радіусі 7 км).

Читайте також:  Ще 42 дитини з Кіровоградщини направлено на відпочинок до дитячих таборів

При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату. Вказують час ізоляції бджіл, а обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові та вечірні години. Не допускають обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.

Також власники пасік повинні обов’язково зареєструвати пасіку у сільській раді, на території якої вони знаходяться та повідомляти про місце перебування пасіки на стаціонарі та при перевезенні.

Читайте також:  На Олександрійщині на трасі Знам’янка – Луганськ – Ізварине вантажівка злетіла у кювет

Стаття 38 Закону України  передбачає, що порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ