Що показують останні дослідження питної води на території Кіровоградщини й Олександрії зокрема

230

Результати досліджень води з громадських колодязів Кіровоградщини за 1 квартал 2019 року в порівнянні з 1 кварталом минулого року показали, що кількість нітратів суттєво зменшується, однак вживання такої води залишається небезпечною для здоров’я.

Повідомляє Голос Громади з посиланням на сайт Кіровоградського обласного лабораторного центру.

На території Бобринецького та Новоукраїнського районів жодна з досліджених проб води з громадських колодязів не відповідала вимогам за вмістом нітратів (100%), в Олександрійському та Новоархангельському районах – 88%, в Долинському – 75%, в Знам’янському – 71%.

Читайте також:  В Олександрії будується… «Олександрія»

Вода питна з індивідуальних колодязів Олександрійського, Устинівського, Компаніївського, Кропивницького, Знам’янського, Маловисківського районів не відповідала гігієнічним нормативам за вмістом нітратів у 100% досліджених проб. В Долинському районі цей показник сягає 87%, в Бобринецькому – 86%, в Онуфріївському районі – 84%, в Новомиргородському – 83%, в Новоархангельському – 79%, в Гайворонському – 68%, в Голованівському– 64%, в Благовіщенському – 56%.

Читайте також:  "Олександрія" отримала важливу перемогу

Вживання води, забрудненої нітратами, особливо небезпечно дітям до 1 року – адже призводить до виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії, внаслідок якої все частіше реєструються летальні випадки.
Крім того, у результаті такої води в організмі людини відбуваються процеси хімічних реакцій, що призводить до онкозахворювань.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ