Бібліотекарі та ЖК-фахівці навчали олександрійців «життю онлайн»

149

В Олександрійській центральній міській бібліотеці пройшов черговий тренінг центру «Соціальний органайзер «Усе під контролем», повідомляє «Голос Громади».

Така назва цього освітнього формату, що проводиться під дахом і в стінах «найцентральнішої» бібліотеки в місті, може видатись на перший погляд занадто узагальненою, дещо «канцелярською» і навіть таємничою. Насправді ж, висловлюючись доступною мовою, у центрі навчають простим, цікавим, а головне – дуже корисним у побуті речам: наприклад, як пересічному громадянину за допомогою комп`ютера (чи смартфона) та інтернету комунікувати з державними установами, банками, надавачами ЖК-послуг тощо і цим самим значно полегшити собі життя. Сьогоднішньою темою тренінгу було «Показники лічильників онлайн». На зустріч працівниками бібліотеки були запрошені в якості консультантів (чи експертів?) провідні посадовці відразу трьох організацій: олександрійських підприємств «Кіровоградобленерго», «Кіровоградгаз» і ОКВП «Дніпро –Кіровоград».

Читайте також:  Місцевого жителя викрито у шахрайстві за схемою «Вашу картку заблоковано»

Наскільки цікавою тема виявилася для олександрійців – про це сам за себе говорить той факт, що зала бібліотеки (та, що обладнана спеціальним інтерактивним «дівайсом»), була вщерть заповнена і працівники центру через це мали певний клопіт, аби розсадити всіх бажаючих. Контингент слухачів, як можна здогадатись, мав у середньому доволі поважний вік (і це цілком зрозуміло: хто ж ще у нас так серйозно ставиться до «святого» обов`язку сплати за комунальні платежі, як не літні люди?!). Слід також визнати, ця аудиторія, якщо судити по ряду цілком предметних запитань, які вона ставила консультантам, була у більшості своїй не такими вже й «чайниками» у плані комп`ютерної грамотності: багато хто з слухачів, схоже, не вперше на таких заняттях. Іноді не зовсім молоді «учні» просто навперебій засипали запитаннями своїх консультантів і ті ледве встигали терпляче пояснювати їм  «премудрості» логінів, капш, особових кабінетів тощо. Безумовно, всім було цікаво дізнатися, як це можна у повсякденному побуті спокійно і щасливо жити без щомісячних походів до ЖК-абонентських служб з їхніми рутинними звірками, перерахунками, паперовими квитанціями та без виснажливих стоянь у чергах до касових віконець…

Читайте також:  У Приютівській громаді встановлюють євроконтейнери для сміття

Як пояснила «Голосу Громади» завідуюча Центральною бібліотекою Марина Дерун, взагалі це вже  далеко не перше заняття такого напрямку: бібліотека проводить їх з січня 2019 року у рамках проекту «Платформа 3D», на основі якої щомісяця організовуються ось такі різноманітні практичні уроки з залученням фахівців відповідного до теми профілю. Слід зазначити, бібліотекарі також «в темах»: вони активно долучилися до цього навчального процесу і в багатьох питаннях консультують своїх слухачів не гірше, ніж запрошені ними «вузькі» експерти.

Читайте також:  В Олександрії шукають токарів

«Як відомо, уряд нашої держави поставив перед собою амбітне завдання: за три роки навчити цифрової грамотності 6 мільйонів українців. От ми зі свого боку і сприяємо виконанню цього завдання», – зазначила між іншим на занятті директор міської Централізованої бібліотечної системи Тетяна Троцюк.

До речі, на наступний тренінг у Центрі запланована теж цікава тема заняття – «Купівля квитків онлайн»  (на концерти, вистави тощо). Запрошуються всі бажаючі (Центральна бібліотека, вул. Г.Усика, 41).

БЕЗ КОМЕНТАРІВ