«Червона картка» російському «музону»: його в Україні вже «відспівали»

0

«Червона картка» російському «музону»: його в Україні вже «відспівали»

Верховна Рада підтримала законопроєкт щодо підтримки національного музичного продукту та обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора.

ВР заборонила російську музику в українських медіа та громадському просторі. За проголосували 303 депутати. Йдеться про законопроєкт №7273-д, поданий до парламенту 10-ма народними депутатами з різних фракцій та груп, зокрема, “Слуги народу” та “Європейської Солідарності” в кінці травня.

Надалі законопроєкт має бути підписаний головою ВРУ та президентом України.
«Заборонено!» Але не всім…

Читайте також:  На Кіровоградщині очікується сильний поривчастий вітер

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, йдеться про повну та безстрокову заборону публічного виконання, публічного показу, публічної демонстрації, публічного сповіщення фонограм, відеограм та музичних кліпів співаків та співачок, які після 1991 року були громадянами держави-агресора (Російської Федерації).

Виняток – колишні громадяни держави-агресора, які є або на момент смерті були громадянами України і не мають (не мали на момент смерті) громадянства держави-агресора.

Така заборона не стосуватиметься російських співаків, які входять до Переліку музичних виконавців, які засуджують агресію проти України.

Читайте також:  В Олександрії доступні безкоштовні послуги та консультації для переселенців

Цим “білим списком”, як передбачено законопроєктом, матиме опікуватися Рада нацбезпеки та оборони. А сам перелік має бути публічним і оновлюватися.

“Заява про включення до Переліку подається до Служби безпеки України такою особою, її законним представником, організатором гастрольного заходу або правовласником, який має право надавати дозволи на використання в Україні творів у виконанні цієї особи”, – йдеться в проекті закону.

Заборона також розповсюджуватиметься на проведення гастрольних заходів, учасниками яких є музичні виконавці, які є громадянами держави-агресора, крім тих, які внесені до “білого списку”.

Читайте також:  Розпочалася реєстрація на видачу продуктових наборів для переселенців

Крім цього, збільшується до 40% частка пісень державною мовою при здійсненні радіомовлення (наразі 35%). Також збільшується до 75% добового обсягу ведення передач, у тому числі новинноаналітичних блоків, розважальних передач (дикторами, ведучими радіопередач) державною мовою.

Як повідомлялося раніше, з пропозицією заборонити гастролі в Україні усіх російських виконавців звертався український продюсер Ігор Кондратюк. Її президент направив у РНБО, СБУ та прем’єру.
(Підготовлено за повідомленнями агенства «УНІАН» та інших офіційних інформаційних джерел).

БЕЗ КОМЕНТАРІВ