Член антикорупційного комітету Верховної Ради С.Лещенко був в Олександрії

247

28 липня Олександрію відвідав народний депутат України, член комітету з питань запобігання корупції у Верховній Раді Сергій Лещенко. Він зустрічався з представниками громадськості міста та депутатами Олександрійської міської ради. Бесіда проходила у приміщенні районного Будинку культури у форматі круглого столу. С.Лещенко прибув до нашого міста у супроводі двох громадських активістів з Кіровоградщини, один з яких, керівник громадської організації «Центральноукраїнський антикорупційний офіс», кропивничанин Андрій Лаврусь, власне, і запросив столичного гостя до Олександрії.

Відповідаючи на запитання журналістів, Сергій Лещенко передусім запевнив, що його приїзд до нас ніяк не пов`язаний з можливими (на його думку) достроковими парламентськими виборами: він не збирається балотуватись від нашого виборчого округу, отож це ніяка не піар-акція. Головна ж мета візиту нардепа – донести до громадськості головний меседж: побороти корупцію на місцевому рівні можливо тільки спільними зусиллями громадськості, за допомогою широкого розголосу та інформування суспільства про будь-які негативні прояви у діях державних посадовців. У ході обговорення присутні спочатку вислухали приїжджих активістів про їхні напрацювання і зрушення, які вони вважають позитивними у напрямку боротьби з хабарництвом та службовими зловживаннями в Кропивницькому та деяких районах області. Потім розповіли обласним і столичному гостям про відомі їм корупційні прояви  з боку ряду посадових осіб  олександрійської міської влади. Були згадані свого часу резонансні історії з недавнього минулого, зокрема – про спроби оренди і приватизації деякими посадовцями та їхніми родичами олександрійського центрального ринку, книжкового магазину, придбання за безцінь квартир з комунального житлового фонду, та інші, вже сучасні випадки корупції, які викривались активною громадськістю, але досі не були доведені до логічного завершення правоохоронними органами.

Читайте також:  Українська письменниця зустрінеться з олександрійськими читачами

Депутат Верховної Ради Сергій Лещенко, відповідаючи на запитання присутніх олександрійців,  у своїх виступах зокрема критикував за бездіяльність Генерального прокурора, відсутність реформ у Генпрокуратурі, Національне антикорупційне бюро, судовий устрій України, вітчизняну виборчу систему, яка дозволяє приходити до влади олігархії та сприяє розквіту корупції у вищому законодавчому органі – парламенті. Що ж до резонансних корупційних явищ місцевого характеру, нардеп закликав громадськість активізувати свої дії у напрямку контролю за діями державних чиновників, дотриманням та виконанням ними норм закону, оскільки «десант НАБУ не прилетить  спеціально до Олександрії наводити у ній лад (цитата – прим. авт.)». Також він запевнив, що жодне зі звернень до нього місцевої громадськості не залишиться поза увагою і залишив  всім бажаючим свої службові координати для спілкування.

Читайте також:  За яким графіком роботи буде працювати Олександрійський центральний ринок

БЕЗ КОМЕНТАРІВ