Деяких пільгових олександрійських пасажирів порахували заново

280

Результати моніторингу перевезення пільгових категорій громадян, які мають право безкоштовного проїзду в міському громадському транспорті, розглядалися на останньому засіданні виконкому Олександрійської міської ради, повідомляє «Голос Громади».

Дослідження, яке проводила згідно з розпорядженням міського голови спеціальна комісія наприкінці березня поточного року, стосувалося автобусних маршрутів №№ 4/1, 7/2, 9, 10, 16 та 17.

Слід зазначити, що згідно з ухваленим свого часу нормативним актом щодо порядку проведення таких обстежень, вони мають проводитися раз на рік не пізніше 1 грудня для подальших розрахунків бюджетних витрат на наступний фінансовий рік. Як зазначила доповідач з даного питання, начальник управління праці та соціального захисту населення Олександрійської міськради Олена Назаренко, попереднє обстеження пільгового пасажиропотоку хоча і проводилося у зазначений термін, але воно, за її словами, не відобразило тоді реальну кількість пасажирів-пільговиків, яка має яскраво виражений сезонний характер. Іншими словами, комісія тоді нарахувала значно менше пільговиків у порівнянні з усередненими значеннями попередніх років, через що, за словами О.Назаренко, і виникла потреба повторного обстеження пільгових перевезень на даних маршрутах.

Читайте також:  В Олександрії продезинфікували понад 40 зупинок громадського транспорту

Отже, що нарахувала комісія. Маршрут № 4/1: здійснює 2 пільгових рейси в день, кількість пільговиків за день – 250. Маршрут № 7/2: 2 рейси, 457 пільговиків. Маршрут № 9: пів-рейсу(4) в день, 336 пільговиків. Маршрут № 10: пів-рейсу (2), 87 пільговиків. Маршрут № 16: пів-рейсу (2), 145 пільговиків. Маршрут № 17: пів-рейсу (2), 222 пасажири-пільговики. Перевізником на маршруті № 9 є ФОП «Сизов С.А.», на всіх інших зазначених – ФОП «Міщенко О.А.».

Читайте також:  На Новорічні свята олександрійці будуть під замком? Чи можливий повний локдаун в країні?

Доповідач О.Назаренко наголосила, що нові отримані результати кількісно залишаються на тому ж рівні, що і в попередніх 2016 та 2017 роках.

Варто зазначити, що компенсація перевізникам за пільгові перевезення пасажирів в усі часи була доволі відчутним фінансовим «каменем спотикання» і протиріч між замовниками послуги і її виконавцями. Особливо загострилася проблема з 2016 року, коли державне фінансування пільгових перевезень було скасоване і перекладене на місцеві бюджети. Суб’єкти підприємництва громадського транспорту, з одного боку, щороку підвищують вартість проїзду, з іншого – постійно скаржаться міській владі на недостатність пільгових компенсацій. Влада ж у відповідь поступово скорочувала кількість пільгових рейсів на автобусних маршрутах. В результаті дійшло до того, що в Олександрії, починаючи з осені 2018 року, число рейсів пільгових перевезень було зменшено удвічі проти попереднього року. І тут дещо дивним бачиться результат дослідження комісії стосовно сталої кількості пільговиків-пасажирів за попередні три роки при такому різкому скороченні пільгових автобусних рейсів…

Читайте також:  Ще сім мільйонів гривень виділила обласна рада Кіровоградщини на боротьбу з коронавірусом

Втім, з результатами комісії ніхто сперечатися не став і вони були затверджені виконкомом. Про методику досліджень (тобто спосіб обрахунку перевезених пасажирів) на засіданні нічого не повідомлялося і запитань стосовно цього також ні в кого не виникло.

Для довідки: розпорядником коштів міського бюджету на компенсацію пільгових перевезень є управління праці та соціального захисту населення міської ради.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ