Сьогодні українські політологи в один голос заявляють, що на ґрунті масового невдоволення звичайних українців діями влади, Україна може потрапити в руки політиків-популістів, що є досить небезпечним для майбутнього нашої країни. Рейтинг популістів очолює, звичайно ж, лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко, яка апелює в своїх промовах до звичайних українців економічною критикою на адресу влади.  «Популістська, але грамотна гра на помилках уряду вдихнула друге життя в політика Юлію Тимошенко: її партія стрімко набирає підтримку» – констатує тижневик «Новое время». Видання пише, що «Батьківщина» підняла на щит тему погано обґрунтованого підвищення тарифів на енергоносії, ініційованого Кабміном. Таким чином на критиці влади примножуючи свій електоральний капітал. Поки Порошенко зосередився на війні, тил виявився незахищеним. І, як зауважує тижневик, з тилу і зайшла Тимошенко – «Адже там, де бідний народ, завжди буде популізм». 

Повернемося від України до нашого міста. Наразі вже прозвучало досить багато заяв від різних політичних сторін щодо ситуації, яка мала місце в Олександрійській міській раді 28 березня в день проведення 9-ї та   10-ї позачергових сесій: виправдовування від «Батьківщини» з одного боку та оцінка таких дій від колег-депутатів з іншого.

Спробуємо розібратися в цих питаннях та проаналізувати, чи була, все ж таки, «зрада» від представників місцевих «БЮТівців» чи можливо, як то прокоментував член бюро Кіровоградської обласної організації «Батьківщина» В. Журавльов – просто «неоднозначна» ситуація, а ми додамо – яка виникла в результаті порушення вимог чинного законодавства під час спільного голосування «Батьківщини» з «Опозиційним блоком».

Читайте також:  Олександрійці вже можуть отримати свої гроші, сплачені за участь у пробному ЗНО

Тож нагадаємо хронологію подій: 28 березня 2016 року депутати місцевого «УКРОПу» та олександрійська «Батьківщина» на чолі з лідером партії секретарем Олександрійської міської ради Оленою Богоявленською, проголосувавши спільно з «Опозиційним блоком» та «Силою людей» за Регламент, який не витримав 20-ти днів оприлюднення (як того вимагає Закон) та підтримавши одноголосно (18 депутатів та міський голова) рішення про держреєстраторів, по завершенні 9-ї позачергової сесії проголосували за проведення відразу ж 10-ї позачергової сесії, мотивуючи це, за словами Олени Богоявленської,  терміновою необхідністю.

Крім вищезгаданого порушення під час голосування за новий Регламент, того дня мали місце ще ряд порушень, про які чомусь не говорять сьогодні ні міська влада, ні секретар, ні всі ті, хто підтримав голосування на цих двох сесіях. А мова йде про те, що відкриття 10-ї сесії та відповідно прийняте на ній рішення також може виявитися поза Законом, адже як доводить частина 10 статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» депутати, до речі й громадськість також, обов’язково повідомляються про скликання сесії ради завчасно: «Рішення про скликання сесії ради відповідно до частин четвертої, шостої та восьмої цієї статті доводиться до відома депутатів і населення не пізніш як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках – не пізніш як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради». Крім цього існує ймовірність, що як і 10-а позачергова сесія, 9-а була відкрита також у порушення законодавчих норм, адже в сесійній залі присутніми виявилися лише 18 депутатів, а більшість на сьогодні в Олександрійській міській раді складає 19.

Читайте також:  Розіграші, призи, подарунки та веселощі: олександрійців запрошують на ювілейне свято-відкриття

Найбільш незрозумілим, з усього вище сказаного, залишаються питання: чому все ж таки, будучи посадовою особою, секретар міської ради Олена Богоявленська, яка навіть в своєму інтерв’ю на шпальті «Вільного слова» говорить про дотримання законодавства, цитую: «Як секретар міської ради я зобов’язана діяти відповідно до чинного законодавства…» свідомо його порушила? То що ж тоді означає цей нехитрий рядок про дотримання законодавчих норм? – звичайний популізм для народу чи приховану подвійну гру місцевого політика? Чому, не дивлячись на недотримання терміну оприлюднення проекту Регламенту в 20 днів, було проголосовано за його прийняття? Чому, якщо проведення 10-ї позачергової сесії дійсно було терміново необхідним,  депутати від «Самопомочі», «Солідарності» та «Радикальної партії» не були про це повідомлені, як того вимагає Закон?

Чи не здається вам, що в цьому абзаці забагато «Чому»?

А все досить просто: лідер місцевої «Батьківщини», отримавши, за раніше укладеною угодою, посаду секретаря Олександрійської міської ради, вирішила не зупинятися на досягнутому. Про це якнайкраще свідчить інформація з її фейсбук-сторінки, на якій Олена Богоявленська, незадовго до моменту «зливу» своїх колег від демократичної більшості, активно стала викладати пости про можливість майбутніх перевиборів у площині всеукраїнської політичної ситуації.

Для тих, хто ще не зрозумів – натяки на перевибори в Україні на сторінці в соцмережі місцевого політика є не чим іншим, як умовною паралеллю можливості нових виборів у нашому місті. В своєму інтерв’ю комунальному міському виданню, про яке ми вже згадували вище, Богоявленська «відкрила карти» та, не приховуючи власних амбіцій, вже заявила: «… Питання перевиборів, я думаю, підтримають навіть діти у дитячих садочках». Нажаль пані Богоявленська в своєму інтерв’ю навіть словом не прохопилася, у скільки ж мільйонів гривень (один, два, три…?) обійдуться олександрійцям її забаганки погратися в перевибори.

Читайте також:  Олександрійців запрошують до участі у спортивному заході Night Endurance

То як, все ж таки, сьогодні можна оцінити та назвати ситуацію в політичному житті Олександрії – «зрадою» чи, все ж таки, «неоднозначною» ситуацією, яка так вдало склалася задля можливості «Батьківщини» озвучити свої бажання щодо перевиборів? Давайте відверто задамо собі питання, а чи дійсно сьогодні міська влада переймається нашими з Вами проблемами? Чи дійсно так, як говорить сьогодні секретар Олександрійської міської ради в своєму інтерв’ю, її хвилює доля звичайних олександрійців – хворих, дітей, земельні питання?

Скидається на звичайнісінький популізм у неприхованому бажанні цього політика в будь-що отримати підтримку електорату на майбутніх виборах.

Цитуючи видання «Еспресо»: «Український і міжнародний досвід чітко показує, хто зазвичай перемагає на дострокових виборах у воюючих країнах із слабкою економікою: популісти різного ґатунку, що добре грають з очікуваннями збіднілих людей, маючи непогані шанси добре виступити в таких умовах».

Як завжди – робімо висновки!

З повагою до олександрійської громади!

БЕЗ КОМЕНТАРІВ