Хто заганяє Олександрію у пат

97

У другому за кількістю населення місті Кіровоградщини намітилася системна криза місцевого самоврядування. Хоча коаліція БПП „Солідарність”, “Батьківщини”, Радикальної партії, “Самопомочі” та УКРОПу в міськраді Олександрії пережила парламентську і налічує дві третини голосів, більшість сьогодні позбавлена можливості не тільки впливати на формування виконавчих органів міськради, а й взагалі приймати будь-які рішення.

Результати говорять самі за себе: наприкінці другого місяця нового року крім однієї, не прийнята жодна галузева програма, навіть розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою. Через 4 місяці після обрання міського голови та нового складу ради не розглянуто жодне земельне питання. Теперішні заступники міського голови та керуючий справами були призначені ще після місцевих виборів 2010 року, тоді ж було затверджено і склад виконкому.

Як і міський голова Степан Цапюк, його заступники Людмила Давиденко та Людмила Сосна – колишні члени Партії регіонів, керуючий справами виконавчого комітету Володимир Чеботарьов – також людина з ближньої орбіти Цапюка та ПР. Наприклад, під час передостанніх президентських виборів він був членом окружної виборчої комісії у ТВО №104 від Віктора Януковича.

Читайте також:  На Кіровоградщині зафіксували новий антирекорд по захворюваності на COVID-19

Минулого року „Опозиційний блок” – партію, яка підтримує Цапюка та його команду сьогодні (та ж Давиденко була обрана депутатом обласної ради від цієї партії), підтримали більш ніж в три рази менше виборців, ніж згадані вище політичні сили, опозиційні до міського голови.

Проте сьогодні робота делегованих більшістю громади депутатів блокується міським головою – стверджує один з представників цієї коаліції.

 Ми намагаємось делегувати своїх представників у виконком і на посади заступників. Міський голова всіляко заважає: „В мене є команда, я не збираюся змінювати заступників. Тільки моя компетенція – вносити на розгляд міської ради кандидатури заступників. І якщо ви не проголосуєте за моїх заступників, вони будуть працювати й надалі”. Зриваються засідання сесії, не розглядаються проекти рішень та депутатські запити, які намагаються вносити депутати, в тому числі – по змінам у виконкомі. Або сесії взагалі не відбуваються, не доходить до затвердження порядку денного. Він просто закриває сесію – якщо він бачить, що щось йде „не так”, він просто оголошує засідання закритим. Питання порядку денного залишаються не розглянутими, ми навіть не доходимо до їхнього розгляду. Окрім питань, прийняття яких критично необхідне, як то бюджет міста, за два місяці не розглянуто взагалі нічого. При цьому йде залякування депутатів, в хід йдуть публічні „зливи компромату” та особисті образи, – зазначає депутат.

Читайте також:  Що чекає на пенсіонерів Кіровоградщини у 2021 році?

Перша спроба змінити верхівку виконавчої влади у місті – заступників міського голови та склад виконкому, була зроблена депутатами більшості ще наприкінці грудня минулого року. 4 січня представники БПП внесли свій проект по складу виконкому. Міський голова оскаржив їхні дії в суді, у депкорпусі припускають – для затягування часу. Судове засідання мало відбутися в понеділок, 22 лютого, але не відбулося – за нашою інформацією, Цапюк свій позов відкликав.

Читайте також:  На Кіровоградщині оголосили штормове попередження та негоду

Варто зазначити, що галузеві програми, без яких Олександрія живе на межі третього місяця нового року, не є просто формальними папірцями – саме згідно закладеним в них показникам департаменти, управління та відділи розподіляють кошти міського бюджету. Як і на основі чого відбувається цей розподіл сьогодні, і чи не з бажанням втримати контроль над цими потоками всупереч виявленій на виборах волі громади „консервується” склад керівництва виконавчих органів ради – чи не найголовніше питання.

До речі, сьогодні в опозиційної більшості цілком достатньо голосів для висловлення вотуму недовіри міському голові та його звільнення. Подібні прецеденти міста обласного значення на Кіровоградщині вже знали…

За матеріалами сайту Весь Кіровоград.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ