І знову театр одного актора б’є рекорди з продажу квитків

495

Зустріч депутатів Олександрійської міської ради з представниками медичної сфери, на яку депутати були запрошені головним лікарем ЦПМСД Сергієм Дьячуком під час одного з останніх пленарних засідань, відбулася вчора, 10 березня.

Серед присутніх медиків були переважно працівники категорії молодшого медичного персоналу (медсестри, санітари). І це не дивно, адже зустріч чомусь призначили в робочий час, на 08.30 ранку, коли більшість лікарів й самих депутатів перебували на своїх робочих місцях і не мали можливості прийти на цю годину.

Представників вищого медичного складу, які були присутні на зустрічі, можна було порахувати на пальцях: начальник управління охорони здоров’я Олександрійської міської ради Т.В. Темник (діючий депутат міської ради від «Опозиційного блоку»), ініціатор зустрічі – головний лікар ЦПМСД С.С. Дьячук, головний лікар комунального закладу «Олександрійський онкологічний диспансер» В.П. Хірса (депутат від «БПП «Солідарність»), головний лікар міської лікарні №3 Ю.С. Мозговий, головний лікар дитячої міської лікарні А.Ф. Гришканич, завідувач терапевтичним відділенням міської лікарні №1 Р.В. Назвальський, головний лікар міської лікарні №1  В.М. Приходько (депутат від «Опозиційного блоку»), до речі, який на сьогодні, в порушення норм Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», будучи депутатом Олександрійської міської ради, одночасно є членом й виконавчого комітету цієї ж міськради. Крім вищевказаних осіб на зустрічі були присутні депутати від «Батьківщини», «Радикальної партії», «УКРОПу», «Солідарності», «Опозиційного блоку», а також секретар міської ради Олена Богоявленська та міський голова Степан Цапюк.

На початку зустрічі до всіх присутніх звернулася секретар міської ради Олена Богоявленська, яка акцентувала увагу на тому, що в медицині нашого міста дійсно є проблемні питання, що потребують вирішення. Після чого з промовою виступив депутат від «Радикальної партії» Сергій Гриценко, повідомивши присутнім, що не дивлячись на політичну ситуацію, яка сьогодні склалася в нашому місті, питання медицини вирішуються, адже вони є першочерговими для жителів Олександрії. Депутат також повідомив, що, заявлені начальником управління охорони здоров’я Темник Т.В., потреби були всі практично виконані, а до місцевого бюджету задля їх вирішення цього року було включено майже на 100 тис. грн. більше.

Читайте також:  До Дня Конституції України трьох жителів Кіровоградщини відзначили державними нагородами

На виступ Гриценка свою відповідь намагалася дати сама начальник управління охорони здоров’я Тетяна Василівна, однак її промова так і не торкнулася конкретних питань, а стосувалася лише загальних проблем української медицини в цілому.

Не був оригінальним у своїх емоційно-палких висловлюваннях міський керманич, який замість обговорення питань, задля вирішення яких й планувалася ця зустріч, почав розповідати про своїх заступників-«професіоналів», при цьому, не забуваючи, вкотре, інформувати присутніх щодо уявної депутатської бездіяльності: «Почему вам не нравится Давыденко? Мне она очень нравится. Вадимовна профессионал и все, что сделано в городе – сделано мной и моей профессиональной командой» – розчервонівшись від емоцій, майже кричав Степан Цапюк. Крім цього міський голова почав жалітися на своє підірване здоров’я, звинувачуючи в цьому «неправильный» депутатський корпус: «Я на таблетках и с больницы не вылезаю! Пока не было такого неправильного депутатского корпуса…».

Виникає логічне питання: яким, все ж таки, повинен бути склад депутатів, щоб отримати від мера статус «правильного» депутатського корпусу? Депутатами «ручного» управління, на кшталт, народних обранців минулого скликання, які віддавали свої голоси за проекти рішень лише за вказівки міського голови, при цьому повністю втрачаючи свою депутатську гідність?

Зібрання дедалі більше ставало схожим на заздалегідь підготований сценарій на підтримку діяльності очільника міста, а не на зустріч, на якій би малося обговорювати важливі питання в сфері медицини.

Так, одна з медсестер поліклініки довго дякувала міському голові за ремонт першого поверху в лікарні та за висаджені рози на території закладу, проте, жодним чином, не торкнулася важливих питань, мабуть просто забувши про мету зустрічі. Інша медпрацівниця гінекологічного відділення взагалі проявила глибоку обізнаність в питаннях нарахування зарплатні депутатам і зі «старту» почала звинувачувати депутатський корпус у незаслуженому отриманні останніми заробітної плати: «Депутаты! За что Вы получаете свои деньги? Занимайтесь работой!» – підсумувала свій виступ медсестра. Під час виступу складалося враження, що цю «групу підтримки» не підготували як слід, адже було видно, що деякі медпрацівники, що виступали на зустрічі взагалі погано орієнтуються в усьому ними сказаному, особливо, що стосується питання депутатської зарплатні. Якось навіть смішно виглядала остання порада від медичної сестри гінекологічного відділення щодо того, чим потрібно займатися депутатам.

Читайте також:  Увага! Графік роботи головного управління Пенсійного фонду України на Кіровоградщині змінено!

Для більшого розуміння, та щоб не вводити наших читачів в оману, нагадаємо, що депутати міської ради не отримують заробітну плату за своє «депутатство», адже працюють виключно на добровільній безоплатній основі. Єдиним депутатом, який, в принципі, як і міський голова, отримує заробітну плату за виконання безпосередньо депутатських обов’язків, є секретар міської ради.

Після таких бурхливих виступів, не залишився осторонь й головний лікар ЦПМСД Сергій Дьячук, який продовжив справу своїх колег, виконавши протягом нетривалого часу «хвалебні оди» на адресу міського голови.

Поряд з цим до відома присутніх депутатів було доведено інформацію, що сьогодні на балансі медичного закладу перебуває 7 автомобілів швидкої допомоги ще 1986 та 1988 року виробництва, які вже непридатні для експлуатації, проте є такими необхідними для медичного закладу, адже сьогодні існує реальна проблема щодо транспортування хворих. На питання народних обранців щодо подальшої долі цих автомобілів «Що краще – списати їх чи відремонтувати?», депутатам розповіли про куплену міською владою Ниву, яка спалює лише 14 літрів палива, у той час, як старі автомобілі спалювали 18 літрів. Знову виникає питання: якщо вже виникла проблема щодо транспортування хворих, чому був куплений зовсім не пристосований для цього автомобіль? Для оперативного відвідування лікарем хворого? Якщо так, то яким чином, у разі необхідності, доведеться транспортувати хворого до лікарні? Адже, як відомо, в салоні Ниви просто фізично не можливо транспортувати хворих, не говорячи вже про лежачих пацієнтів. Звичайно ж, це в тому випадку, якщо автомобіль був придбаний дійсно для потреб медичного закладу, а не для особистого використання автотранспорту керівництвом. Це питання наразі залишається без відповіді.

Читайте також:  В Олександрії заборонено розклеювати рекламу на стовпах, парканах і деревах

Не обійшлося на зустрічі й без дискутування на тему встановлених котелень та зекономлених на цьому, міською владою, коштів за опалювальний сезон. Нагадаємо, жителі Олександрії все частіше висловлюють занепокоєння щодо суттєвого задимлення від роботи альтернативних котелень.  Люди скаржаться на їдкий дим, який окутує навколишні території.

Звичайно, економія коштів є важливим фактором в економіці нашого міста, проте ця економія сьогодні є досить хибною і уявною. Адже економлячи в такий спосіб кошти, міська влада забуває про наслідки від викидів шкідливих речовин, що здатні спровокувати складні форми ракових захворювань у людини. Особливо до цієї групи ризику потрапляють наші діти, імунітет яких і без того є не досить сильним, щоб протистояти таким негативним, для їх здоров’я, чинникам. То невже ця економія варта дитячого здоров’я, а можливо, й життя маленьких олександрійців? Однак цю інформацію міський голова вважає нецікавою та недоцільною для обговорення суспільним загалом, говорячи про те, що запах деревини, яку використовують в котельнях, є навіть приємним.

У підсумку Степан Кирилович вкотре підкреслив правильність обраного ним шляху, і не лише в питаннях медицини, а й в політичній площині. Його,  так зване, бажання шукати компромісні рішення, за словами  самого ж міського голови,  з «неправильними» депутатами, більше схоже на чергову гру «одного актора» із завчасно розданими квитками на виставу.

З цього приводу згадалася фраза з відомого фільму:

«Кто возьмет билетов пачку, тот получит водокачку!

А если не будут брать? – отключим газ!»

Прим. від автора: після зустрічі, коли вже майже всі розійшлися, головному лікарю ЦПМСД Сергію Дьячуку стало зле і його змушені були госпіталізувати. Ми бажаємо Сергію Степановичу якнайшвидше одужувати та якнайскоріше повертатися до виконання своїх обов’язків головного лікаря.

 З повагою до олександрійської громади!

1 коментар

  1. Чем бы они ещё и занимались, если бы не “промывали” мозги медикам и хвалили друг друга? Я вот думаю, а может на месте памятника Ленина воздвигнем им памятники! Зря что-ли, один всё время судится с инакомыслящими, а вторая в центре в час пик вазончики с цветочками переставляет?)))