Кабмін України ввів доплати пенсіонерам, які старше 75 років

316

Кабінет Міністрів України ввів доплати в розмірі 400 гривень пенсіонерам, які старше 75 років, а також підвищив мінімальну пенсію для пенсіонерів з 20-річним стажем для жінок і 25-річним стажем для чоловіків до 2,5 тисячі гривень, повідомляє «Голос Громади» на сайт Урядового Порталу.
Відповідне рішення ухвалене урядом 16 вересня.

Постановою встановлюється, що з 1 березня 2021 року особам, яким виповнилося 75 років до досягнення 80-річного віку, у яких пенсія не досягає розміру середньої заробітної плати за 2020 рік, щомісячна компенсаційна виплата в розмірі до 400 гривень.

Читайте також:  COVID-19: відсьогодні мешканці Олександрійщини та всі українці можуть викликати мобільну бригаду

Якщо з урахуванням цієї виплати розмір пенсії не досягає 2 500 гривень, таким особам надається додаткова доплата до пенсії. Під цю програму попаде близько 1 млн осіб.

Крім того, постановою продовжується на 2021 рік програма для осіб яким виповнилося 80 років і більше і у яких пенсія не досягає розміру середньої заробітної плати за 2020 рік. Їм встановлюється щомісячна компенсаційну виплату в розмірі до 500 гривень. Якщо з урахуванням цієї виплати розмір пенсії не досягає 2 600 гривень, таким особам надається додаткова доплата до пенсії. Під дію постанови підпадає 1,4 млн осіб.

Читайте також:  З 26 інфікованих на COVID-19 мешканців Олександрійщини є дитина

Постанова також передбачає виплати пенсіонерам старше 75 років додаткових виплат на постійній основі.

За розрахунками Міністерства фінансів, на доплати пенсіонерам в такому обсязі потрібно 4,5 млрд гривень, і поки що цих коштів в держбюджеті немає, але прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Кабмін шукатиме кошти для виконання цих постанов.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ