«Карантинна» держдопомога від шахраїв: олександрійців попереджають про новий вид шахрайства

544

Під час карантину, поки українці масово залишаються по домівках, шахраї не дрімають і вигадали нову схему, як відібрати останні гроші і без того збіднілих людей, повідомляє «Голос Громади».

Так, шахраї масово відправляють українцям на телефон текстові повідомлення, нібито від Приватбанку. В смс людині пропонується допомога в розмірі 800 гривень, нібито від держави під час важкого періоду карантину, зазначили у пресслужбі НБУ у Facebook.

Та довірливі люди все ж таки вірять, бо СМС приходить нібито від «ПриватБанку», однак, щоб отримати гроші, користувач повинен надати шахраям номер карти, а також термін її дії та CVV-код.

Читайте також:  Охочих вакцинуватися олександрійців стає все більше

Як відомо, саме ця інформація потрібна, аби оплатити товар в інтернеті або переслати кошти, або навіть оформити онлайн-кредит.
У банку ще раз нагадують, що співробітники НІКОЛИ не запитують дані карт, паролі і конфіденційні дані.

Як зазначається, у разі нарахування будь-яких пенсійних, соціальних або інших державних виплат (у тому числі одноразової допомоги у розмірі 1000 гривень) банки не дзвонять клієнтам, не надсилають смс-повідомлення і не питають номер платіжної картки, термін її дії або інші персональні дані.

Читайте також:  Місцевого жителя викрито у шахрайстві за схемою «Вашу картку заблоковано»

«Пам’ятайте! Працівники банків не мають права і повноважень запитувати ваші персональні дані, ПІН-коди до платіжних карт, динамічні коди підтверджень платежів і будь-яку іншу інформацію про ваші рахунки», — додали у Нацбанку.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ