Керівник Олександрійського «міськгазу» виконком ігнорувала. Що буде з «подвійною» платою за газ?

1123

На засідання виконавчого комітету Олександрійської міської ради 13 лютого були запрошені керівники двох місцевих підрозділів-надавачів комунальних послуг з водо-  та газопостачання з метою отримання від них пояснень щодо намірів введення додаткових оплат, які встигли викликати в місті різке громадське несприйняття, повідомляє «Голос Громади».

Але на засідання прибув лише керівник міського підрозділу ОКВП «Дніпро-Кіровоград», з яким члени виконкому швидко розібралися (про це «Голос Громади» розповів в окремому повідомленні). Що ж стосується Олександрійського управління експлуатації газового господарства, то її начальник Світлана Соколова на нараду не з`явилася. Нагадаємо: головне питання полягало у роздільній абонплаті за фактично використані обсяги газу і окремо – за його доставку (таку новацію  запроваджує газопостачальна компанія «Нафтогаз України»). Найбільше нарікань, як стало відомо, серед споживачів викликає саме друга складова плати – за постачання газу. І парадокс у тому, що ця плата, за ідеєю, нараховуватиметься споживачам навіть незалежно від того, користувався він газом фактично, чи ні: «за цілодобову можливість доступу до користування газом» – так обгрунтували ці наміри на рівні уряду держави.

Читайте також:  Скільки олександрійцям доведеться сплатити за газ у грудні?

Напевне, про доцільність таких намірів на рівні міста і хотіла почути від місцевого керівника міська влада. Але слухати, як виявилося, не було кого: за словами міського голови Степана Цапюка, С.Соколова не прийшла на засідання виконкому за розпорядженням керівника обласного газопостачального підприємства Сергія Осінського. Це, у свою чергу, викликало обурення представників міської влади: мовляв, замість того, щоб щось пояснити людям, відповідальні особи ховаються від них. У зв`язку з цим міський голова Степан Цапюк навіть запропонував звернутися до керівництва газопостачальної компанії України «щодо доцільності перебування С.Осінського на даній посаді».

Читайте також:  У Кіровоградській області у 8 вагітних жінок виявили коронавірус

А що стосується власне «подвійної» плати за централізоване газопостачання, обговорення доповнив заступник міського голови Андрій Некрасов. За його словами, він у телефонній розмові поставив С.Осінському конкретне запитання: що відповідати олександрійцям стосовно плати за транспортування газу? Відповідь обласного керівника була такою: оскільки дане питання остаточно ще не вирішене на рівні держави, то абоненти поки що повинні сплачувати лише за фактично використаний природний газ без додаткової оплати за його транспортування.

Читайте також:  Підтримуємо рівні можливості: на Кіровоградщині пройдуть заходи для громадян з інвалідністю

Також членами виконкому було чимало сказано яскравих фраз про право власності громади міста на газопровідні мережі, про можливу оренду землі газовиками під ці трубопроводи, які свого часу будувалися за кошти самих абонентів приватного сектору і прокладені по території міста, про різні звернення до вищих ешелонів влади держави щодо цих та інших складних питань газопостачання. Але це все були хоча й емоційні, але звичайні, ні до чого не зобов`язуючі розмови.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ