Керівників приватних дров`яних котелень Олександрійська міська влада викличе «на килим»

592

Керівники приватних котелень на альтернативному паливі, котрі працюють в Олександрії, найближчим часом будуть запрошені до міської ради для переговорів щодо зниження тарифів на послуги з опалення, які надають ці суб`єкти підприємництва, повідомляє «Голос Громади».

Про це розповіла перший заступник міського голови Людмила Давиденко на останньому засіданні виконавчого комітету Олександрійської міської ради. Як вже повідомлялося, на ньому міська влада зобов`язала КП «Теплокомуненерго» зменшити тарифи на централізоване теплопостачання для населення на 18 відсотків (як відомо, постанова Кабінету міністрів України №1082 рекомендувала всім теплогенеруючим підприємствам 30-ти відсоткове зменшення їхніх тарифів на тепло у зв`язку зі здешевленням природного газу у грудні минулого року). За це підприємству ТКЕ обіцяна компенсація з міського бюджету за недоотримання відповідних грошових надходжень від зниження тарифу. Відповідний крок у зменшенні витрат на опалення міська виконавча влада має намір зробити і стосовно бюджетних установ міста, які також отримують централізоване тепло від КП ТКЕ і теж – з фінансовою компенсацією з міської скарбниці. (Правда, в такому разі виникає логічне запитання: навіщо тоді взагалі знижувати тарифи для бюджетних установ, якщо у будь-якому з двох випадків збитки все одно доведеться відшкодовувати з місцевого бюджету – як не бюджетним організаціям за отримане дороге тепло, так комунальному підприємству ТКЕ за надане ним дешевше теплопостачання? Втім, хтозна – можливо, автори даної ідеї детально прорахували цю хитромудру економіку і міський бюджет від такої перестановки доданків-від`ємників  у сумі щось таки зекономить на компенсації…)

Читайте також:  Міський голова С.Кузьменко - про підготовку до святкування Дня Незалежності та інше

А от альтернативним приватним котельним, які також, нагадаємо,  опалюють в Олександрії декілька шкіл та медичних закладів дровами, ніяка компенсація з бюджету не «світить». Принаймні, про неї на виконкомі не згадувалося. За словами першого віце-мера, міська влада хоче запропонувати підприємцям також знизити їхні тарифи на теплопостачання з тих міркувань, щоб вони не відрізнялися від тарифів ТКЕ для інших бюджетних установ, які це комунальне підприємство опалює природним газом. «Ми сподіваємося на порозуміння з цими суб`єктами господарювання», – сказала Людмила Давиденко. Слід зазначити, що такі переговори міська влада проводить з керівниками дров`яних котелень щосезону, бо як показало життя, це альтернативне  опалення (на дровах) має стійку тенденцію бути дорожчим від газового централізованого. А це суперечить початковій ідеї запровадження міською владою твердопаливних котелень в Олександрії – економії природного газу та економічній доцільності для місцевого бюджету. Тому і доводиться першим особам міста щоразу йти на переговори з підприємцями-альтернативниками про ось такі «меморандуми з взаєморозуміння».

Читайте також:  В Олександрії будується… «Олександрія»

БЕЗ КОМЕНТАРІВ