Крадіжки, шахрайства: кримінальний тиждень в Олександрії

185

За минулий тиждень до Олександрійського відділу поліції надійшло 321 звернення  про кримінальні правопорушення та інші події від мешканців міста, з яких 54 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Про це «Голос Громади» повідомив начальник сектору моніторингу міськвідділу Сергій Козловський.

У зареєстрованих кримінальних правопорушеннях частка скоєних крадіжок становить 44%.

Мали місце також й інші злочини майнового характеру, зокрема шахрайства. Далі – про найбільш показові з них.

27 листопада до Олександрійського відділу поліції із заявою звернувся  30-річний мешканець міста. Він повідомив, що 15 жовтня цього року знайшов оголошення на одному із інтернет-сайтів від агентства, яке нібито надає послуги з працевлаштування за кордоном та ще й саме оформляє всі необхідні для цього документи. За всі ці запропоновані агенцією послуги чоловік перерахував, як було йому обумовлено, на зазначений номер банківської карти 23420 гривень. Як результат – громадянин не отримав ні роботи, ні обіцяних документів. Ну і звісно, переказаний ним грошовий аванс «розтанув» десь у просторах інтернету…

Читайте також:  COVID-19: смерть 17-річної дівчини на Кіровоградщині та 7 нових захворювань на Олександрійщині

За цим фактом поліція порушила  кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.192 КК України (Заподіяння значної майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою). Тривають слідчі дії.

А 29 листопада до міського відділу поліції подав заяву 40-річний мешканець міста з приводу того,  що 24 листопада на його телефон зателефонувала невідома особа, яка в ході розмови представилась консультантом одної із фінансових компаній та повідомила, що картковий рахунок громадянина заблоковано, отож щоб цей власник знову мав до нього доступ, він повинен перевести 46 100 гривень (тобто все, що було у нього на банківській картці) на такий-то абонентський номер. Власник картки все справно виконав, як йому порадили, після чого телефон, з якого йому телефонував  «консультант», назавжди замовк…

Читайте також:  Класи НУШ у Приютівській ОТГ отримали понад сотню ігрових наборів LEGO

Поліцією відкрито кримінальне провадження за ознаками правопорушення передбаченого тією ж, що і в попередньому випадку, статтею КК України. Слідство триває.

У зв`язку з цим поліція дуже просить громадян бути уважними під час купівлі товару через мережу інтернет і не давати себе ошукати. Якщо продавець не викликає абсолютної довіри,  а також якщо покупка здійснюється вперше на інтернет ресурсі, користуйтесь тільки послугою наложений платіж. Якщо це добросовісний продавець, то питань і проблем щодо цього не виникне, але якщо це шахраї, то вони намагатимуться взяти з вас хоча б 100 гривень наперед «за пересилку».

Також будьте уважними, коли вам дзвонять та представляються представниками фінансових установ. Ні в якому разі не надавайте ваших персональних даних, інформацію по ваших карткових рахунках, а також коди, які приходять в смс-повідомленнях про підтвердження фінансових операцій.

Читайте також:  Олександрійці вшанували пам`ять загиблих жертв Голодомору (ФОТО)

Про всі  випадки, в яких ви запідозрили шахраїв, одразу телефонуйте в поліцію, де вам нададуть кваліфіковану допомогу, радять працівники Олександрійського відділу поліції.

Також протягом минулого тижня  правоохоронцями відділу поліції було складено  94 протоколи за порушення адміністративного законодавства, з яких 53 – за порушення Правил дорожнього руху.

За керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння складено 1 протокол,

за порушення антиалкогольного законодавства до відповідальності притягнуто 20 осіб.

Минулого тижня працівники ювенальної превенції Олександрійського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області в рамках проведення Всеукраїнського заходу «16 днів проти насильства» провели зустрічі з учнями шкіл міста Олександрії. Під час бесід учням було роз’яснено поняття «Домашнє насильство», протидія домашньому насильству та передбачувана відповідальність за даний вид правопорушення.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ