Квартири-«привиди» і фантатастична «історія хвороби»

269

Незважаючи на попередження правоохоронців про часті випадки шахрайств на Олександрійщині, про що неодноразово повідомляв «Голос Громади», люди не перестають потрапляти в тенета аферистів. Про нових потерпілих від власної довірливості жителів міста повідомила «Голос Громади» інспектор Олександрійського відділу Національної поліції Оксана Михно.

Так, олександрієць В. хотів орендувати в нашому місті квартиру. І от кілька днів тому оголошення про здачу в найм житла, яке йому видалося привабливим, з`явилося на відомому сайті об`яв OLX. В ході телефонних переговорів громадянина В. щодо детальних умов здачі його співрозмовниця на іншому кінці каналу зв`язку, яка назвалася Інною (а також не забула додати і нібито своє прізвище та по батькові) попросила перерахувати на вказаний нею картковий банківський рахунок 1600 гривень (начебто за ріелторську послугу). Чоловік, не роздумуючи, переказав дану суму через термінал банку, але відразу після цього зв`язок з «ріелтором» припинився, а відповідне оголошення з сайту OLX зникло.

Читайте також:  На особистому прийомі люди поцікавилися питанням відключення від централізованої тепломережі

Так само за оренду неіснуючої в природі «квартири» віддала жителька нашого міста громадянка К. 1400 гривень такому собі «власнику» житла пану Олександру. Фабула цієї афери один в один сходиться з вищезгаданою, різниця тільки в деталях – номерах банківських карток, іменах дійових осіб, назвах банків, через які перераховувалися кошти та ще назвах сайтів оголошень. В даному випадку це був веб-ресурс ua.m2bomber, хоча справа, звісно, зовсім не в ньому. Як правило, такі сайти об`яв автоматично попереджають своїх відвідувачів про можливу небезпеку переказу завдатку без попереднього отримання товару чи послуги, але як бачимо, громадяни вперто ігнорують такі застереження і… стають жертвами обману. За даними фактами відділом поліції відкрито кримінальні провадження за ч.1 ст. 190 Кримінального кодексу України («Шахрайство»). Максимальне покарання за злочин передбачає до 3-х років обмеження волі.

Читайте також:  Цілий будинок своїх абонентів втратить олександрійське «Теплокомуненерго»

А 88-річна громадянка О., яка проживає в Олександрії, також постраждала від невідомого шахрая, але інакше. Як розповіла працівникам поліції її родичка, літній жінці зателефонували на стаціонарний телефон і повідомили, що її син Володимир начебто потрапив до лікарні і йому терміново потрібні гроші на операцію і що за грошима до громадянки О. через декілька годин прийде такий-то чоловік. Гонець справді з`явився і навіть швидше, ніж очікувала бабуся. Вона запросила його до кімнати та особисто вручила йому все, що мала вдома – 17 тисяч гривень… Звісно, «історія хвороби» сина Володимира виявилася чистою фікцією, а сам випадок – банальним шахрайством. Громадянка О., щоправда, запам’ятала візитера і описала його прикмети поліції: зріст 180-185 см, вік на вигляд – 30 років, обличчя овальне, гостре підборіддя, очі круглі, невеликі, прямий ніс, коротке волосся. Йому і його подільникам (якщо такі є) у разі потрапляння на лаву підсудних «світить» до трьох років обмеження волі за тією ж статтею ККУ, що і в попередніх випадках.

Читайте також:  Олександрійській міській стоматології затвердили тарифи на платні послуги

БЕЗ КОМЕНТАРІВ