Мешканці гуртожитків зможуть безкоштовно приватизувати своє житло

202

Так, сьогодні, 5 квітня, було прийнято Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків” з пропозиціями Президента України.

Цей закон передбачає можливість приватизації житла в гуртожитках громадянами, які проживають і зареєстровані в них більше п’яти років. Законопроект №1076 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» підтримали 256 народних обранців.

Читайте також:  В Олександрійській бібліотеці складають істит з державної мови

Законом встановлено, що “Сфера дії цього Закону поширюється на громадян та членів їхніх сімей, одиноких громадян, які не мають власного житла, не використали право на безоплатну приватизацію державного житлового фонду, на правових підставах, визначених цим Законом, вселені у гуртожиток та фактично проживають у гуртожитку протягом тривалого часу”.

Проте цей закон не поширюється на громадян, котрі проживають у гуртожитках, призначених для тимчасового проживання, у зв’язку з навчанням та роботою за контрактом. На громадян, як мешкають у грутожитку, але не перебували й не перебувають у трудових відносинах з підприємством, котре надало їм право проживати у гуртожитку та на тих громадян, що мешкають у гуртожитку без правових підстав, визначених цим Законом.

Читайте також:  Щоб в олександрійських голів кварталкомів не опускалися руки…

“Цей Закон регулює правові, майнові, економічні, соціальні, організаційні питання щодо особливостей забезпечення реалізації конституційного права на житло громадян, які за відсутності власного житла тривалий час на правових підставах, визначених законом, мешкають у гуртожитках, призначених для проживання одиноких громадян або для проживання сімей, жилі приміщення в яких після передачі гуртожитків у власність територіальних громад можуть бути приватизовані відповідно до закону”, – йдеться на сайті Верховної Ради.

Читайте також:  Шестеро олександрійських майбутніх «олімпійців» змінять місце проживання

БЕЗ КОМЕНТАРІВ