Міська влада: для запуску опалення в Олександрії потрібні гроші і… похолодання

2010

Про причини неможливості на даний час включення централізованого опалення міста йшлося зокрема на останньому засіданні виконкому Олександрійської міської ради, повідомляє «Голос Громади».

Про значні минулорічні борги підприємства «Теплокомуненерго» за спожитий природний газ і арешт його розрахункових рахунків виконавчою службою з цієї причини неодноразово розповідав «Голос Громади» протягом літнього періоду. Тепер же, за повідомленням міського голови Степана Цапюка на засіданні виконкому, ситуація дещо інша: ТКЕ розрахувалося з НАК «Нафтогаз України» за використане паливо більш ніж на 90%, але тим часом заборгувало за іншим платежем – за транспортування газу перед підприємством «Кіровоградоблгаз». Як зазначалося, заборгованість у 8 мільйонів гривень наросла за останні літні місяці і кожен наступний місяць за транспортування газу (який насправді ТКЕ ще не отримує) продовжує нараховуватися по 1,5 мільйона гривень.. Через це облгаз не дає дозволу на постачання газу для олександрійського «Теплокомуненерго».

(Як пояснила «Голосу Громади» директор КП «Теплокомуненерго» Алла Грибачова, надходження від сплати абонентами-населенням зараз становлять в середньому не більше 35 тисяч гривень в день, що є зовсім мізерною сумою для покриття загального боргу підприємства).

А далі чинний (поки що) мер міста С.Цапюк запевнив, що «кошти для сплати боргу ТКЕ у сумі 2 мільйони гривень будуть виділені з місцевого бюджету найближчим часом і що централізоване тепло з`явиться в оселях олександрійців вже наступного тижня (малося на увазі цього тижня, що розпочався – прим.ред.)». При цьому він не зазначив, як будуть покриті решта 6 мільйонів заборгованості за транспортування газу. В той же час міський голова додав й інше: борг населення за спожите тепло як і раніше, становить гігантську суму (58 млн грн.) і тому «тепло в квартирах олександрійців залежить від них самих». Але й це ще не остання умова: Держадміністрація області досі не видала розпорядження на включення централізованого опалення – для цього треба, щоб зовнішня середньодобова температура протягом трьох діб була не вищою за плюс 8 градусів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ