Міська влада Олександрії оголосила «холодну війну» нітратним кавунам

279

Спеціально створена за ініціативи міської влади робоча група вже понад тиждень веде спостереження за якістю баштанних культур на торгівельних майданчиках Олександрії, повідомляє «Голос Громади».

Це було зроблено після того, як міський голова Степан Цапюк на позаминулому засіданні виконавчого комітету міськради поділився з присутніми результатами власних «лабораторних» досліджень купленого ним кавуна на предмет споживчої безпеки. Мер власноруч заміряв вміст нітратів у «баштанній ягоді»  побутовим контрольним приладом і вжахнувся: за його словами, «концентрація нітратів у кавуні зашкалювала»! Відтоді «свіжоспечена» група суворих контролерів і засукала рукави та почала перевіряти кавунно-динні  торгівельні «точки».

До речі, на тому ж позаминулому засіданні виконком надав дозвіл двом бажаючим підприємцям на розміщення 13-ти тимчасових торгівельних майданчиків баштанними культурами на території міста.

Читайте також:  Вступили зміни до Закону: відтепер без надання дозволу міської ради можна замовити техдокументацію із землеустрою

А на останньому засіданні виконкому, який відбувся 1 серпня, кавунна історія мала своє продовження. Депутат міської ради (фракція «Солідарність») Віталій Заріцький доповів присутнім, що незважаючи на всі зусилля групи контролерів, до нього неодноразово зверталися жителі міста зі скаргами на низьку якість, а точніше – на харчові отруєння, спричинені купленими на території міста кавунами.

«Мало того, що цей продукт нині є зовсім не дешевим, так він ще й став загрозою для здоров`я людей», – сказав депутат.

Також В.Заріцький піддав гострій критиці склад створеної контрольної групи. На його думку, вона недостатньо кваліфікована, оскільки не містить спеціальних фахівців. Тому депутат вимагав від виконавчої гілки влади рішучіших дій у плані контролю даного питання та залучення до робочої групи фахівців Держпродспоживслужби, а не лише працівників Мініципальної безпеки, котрі,звісно, не є компетентними у питаннях харчової гігієни.

Читайте також:  На Олександрійщині ситуація з вакцинацією неоднозначна (коментар посадовця)

«А Муніципальна безпека хай більше уваги приділяє боротьбі зі стихійними місцями торгівлі на території міста, адже попри всі наші зусилля вони існують і це також великі ризики здоров`ю олександрійців», – сказав депутат.

Взагалі ця тема мала жваве обговорення на засіданні: було зазначено зокрема, що робоча група даремно час не гаяла і вже встигла виявити ряд випадків торгівлі кавунами з перевищеною «хімією». Також мали місце і невідповідності: наприклад, окремі підприємці надавали позитивні висновки хіміко-токсикологічних досліджень спеціальних лабораторій на допустимий вміст інших речовин, а контрольні заміри робочої групи на цій же торгівельній точці давали прямо протилежний результат… Тобто, як припустив сам міський голова С.Цапюк, у даних випадках «не виключена корупційна складова». Простіше кажучи, підприємці просто купують спеціальні лабораторні документи з недостовірними даними і потім продовжують труїти нічого не підозрюючих покупців за їхні ж гроші (і не малі гроші, як було вже сказано).

Читайте також:  В Олександрійській бібліотеці складають істит з державної мови

Враховуючи це, на засіданні виконкому протокольно записали продовжувати рейди  по торгівлі баштанними і у випадку згаданих суперечностей залучати до справи Держпродспоживслужбу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ