Міська влада Олександрії пом`якшить  власні «санкції» пантаївському  «брекзіту»

336

Олександрійська міська рада забезпечуватиме фінансування бюджетних закладів селища Пантаївки після передачі їх з балансу міськради на баланс Пантаївської селищної ради у попередніх обсягах, повідомляє «Голос Громади».

Про це на зсіданні виконавчого комітету міської ради, у позаплановій інформації зазначив  міський голова Степан Цапюк. За його словами, була проведена  відповідна нарада, на якій вирішено спрямовувати всі субвенційні фінансування, призначені для утримання пантаївських закладів освіти, медицини і культури до бюджету селищної ради після передачі Пантаївській селищній раді означених об`єктів соціальної інфраструктури. Простіше кажучи, Пантаївка отримуватиме кошти на утримання своєї соцкультсфери  у тих же обсягах, що і раніше.

Читайте також:  Актуальна вакансія: на Олександрійщині потрібен інженер-конструктор

(За великим рахунком, нічого надзвичайного у такому рішенні нема: законодавчі вимоги об`єднання територіальних громад саме так і передбачають механізм фінансування громади на перехідний період. Тобто всі субвенції і дотації для функціонування власної інфраструктури населений пункт має отримувати незмінними аж до повного завершення процесу утворення ОТГ незалежно від чиєїсь волі чи бажання щодо цього).

Читайте також:  З 26 інфікованих на COVID-19 мешканців Олександрійщини є дитина

Нагадаємо, термінове рішення про передачу бюджетних закладів Пантаївки з міського балансу на селищний виникло після рішення селища вийти зі складу міської ради задля подальшого утворення окремої ОТГ. Міська рада таке «сепаратне» рішення спочатку не підтримала, але згодом погодилася з ним.

До речі, за офіційною інформацією міськради, на нараді, яка відбулася 18 грудня за участі міського голови С.Цапюка  з головою і секретарем Олександрійської селищної та Звенигородської сільської рад, обговорювалося аналогічне питання – проект рішення щодо передачі закладів соціальної сфери, які знаходяться на територіях згаданих селищ, з балансу міста на баланс відповідних громад. При цьому за рахунок міського бюджету утримуватимуться школи, садочки, ФАПи і будинки культури шляхом надання їм субвенцій.

Читайте також:  Голова Кіровоградської ОДА закріпив керівників за новоствореними районами області

БЕЗ КОМЕНТАРІВ