Міська влада Олександрії відмовила «небідній» «Укрзалізниці» у земельній преференції

1003

Міська влада відмовила «Укрзалізниці» у клопотанні про зменшення ставки податку за землю, повідомляє «Голос Громади».

Відповідне рішення ухвалив виконавчий комітет Олександрійської міської ради на своєму останньому засіданні. Як зазначив начальник управління приватизації, оренди майна та землі міськради Олександр Купченко, пропонувалося встановити для акціонерного товариства «Українська залізниця» (його структурних підрозділів) на 2020 рік ставку земельного податку для земель залізничного транспорту по м.Олександрії, які перебувають у постійному користуванні АТ «УЗ», у розмірі 1 відсоток від нормативної грошової оцінки землі. Посадовець нагадав, що наразі товариство сплачує до бюджету міста земельний податок за 3-відсотковою ставкою і це складає 284,5 тис. грн на місяць. У разі ж встановлення ставки 1 %  ці й без того невеликі, на його думку, надходження до бюджету зменшаться втричі.

Читайте також:  Приютівська громада відсвяткує свій день народження

Такі доводи вплинули на членів виконкому належним чином: лунали різні скептичні репліки стосовно монополіста залізничних перевезень, якому пригадали і регулярні та стрімкі здорожчання квитків на пасажирські потяги, і вартість постільної білизни, що також весь час зростає, і одні з найвищих в Україні зарплати, які отримують залізничники…

«Отож нема чого «Укрзалізниці» прибіднятися», – одностайно вирішили виконкомівці і проголосували проти 1-відсоткової ставки, залишивши на наступний рік «статус кво» у вигляді 3 % земельного податку.

Читайте також:  В Олександрії будується… «Олександрія»

Слід зазначити, з клопотанням про мінімальну (1%) ставку цього податку залізниця звертається до міської влади регулярно щорік або півроку і щоразу отримує відмову.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ