На Кіровоградщині збільшилась кількість кіберзлочинів

42

На Кіровоградщині за перше півріччя кількість кримінальних правопорушень з використанням інтернет-технологій сягнула 132 випадки, повідомляє «Голос Громади» на сайт “Департаменту кіберполіції Національної поліції України.”

Торік за аналогічний період було зареєстровано 45.

Найчастіше мешканців Кіровоградщини ошукують в мережі Інтернет, а саме в соціальних мережах.  Правоохоронці радять купувати товари лише у перевірених продавців, а також не переказувати гроші за річ наперед.

 За фактами розпочатих проваджень:

– 74 провадження (56%) відкриті  за ч. 2 та 3 ст. 190 (шахрайство);
– 32 провадження (24%) – відкриті за ч. 1, 2 та 3 ст. 362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї);
– 14 проваджень (10 %) – відкриті за ч. 2 ст. 361 КК України (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку).

Читайте також:  На Кіровоградщині рівень пожежної небезпеки залишається високим

У департаменті також повідомили, що за 91 кримінальним провадженням 14 фігурантам вручені повідомлення про підозру (за аналогічний період 2019 року – за 34 провадженнями 11 фігурантам). Обвинувальні акти за 89 кримінальними провадженнями щодо 10 осіб направили до суду (за 6 місяців – 32 провадженнями щодо 15 осіб).

Правоохоронці  інформують щодо деяких правил особистої безпеки, яких необхідно дотримуватися під час здійснення користування мережею Інтернет:

Читайте також:  Кримінальна хроніка тижня в Олександрії

– для здійснення дороговартісних покупок використовувати веб-сайти офіційних представництв торгових марок;
– уважно перевіряти назву необхідного сайту.  Відмінність у назві може означати, що це не оригінальний ресурс, а фішинговий веб-сайт;
– перевіряти невідомі номери, банківські картки чи посилання на сумнівні веб-сайти на сайті Департаменту кіберполіції у розділі «Стоп фрауд»;
– перед укладанням договорів ретельно ознайомлюватися із текстом договору купівлі-продажу, а також перевіряти інформацію щодо продавця на різних веб-ресурсах, зокрема, ознайомлюватися із відгуками та коментарями відносно нього;
–  під час онлайн шопінгу використовувати післяплату;
– використовувати лише поштові сервіси з двохфакторною аутентифікацією;
– використовувати надійні паролі та зберігати їх у безпечному місці;
– змінювати паролі при найменшому сумніві щодо їх компрометації;
– завжди записувати дату реєстрації та дані, які вводилися під час реєстрації акаунтів;
– ніколи не переходити за гіперпосиланнями з листів, що надходять на електронну пошту або з інших сайтів. Вводити адресу бажаного веб-сайту за допомогою адресного рядка браузера або через закладки.

Читайте також:  ФК «Олександрія» поступилася дебютанту УПЛ «Минай»

БЕЗ КОМЕНТАРІВ