На Олександрійщині 730 осіб ухиляються від сплати аліментів

534

Відповідну інформацію кореспондентам Голосу Громади озвучив Віталій Кошеленко начальник міськрайонного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Кіровоградській області. За словами посадовця з 2287 осіб з числа жителів Олександрії та району, які за рішенням суду зобов’язані сплачувати аліменти, не робить цього 730 осіб.

Згідно з новим Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів», який вступив в силу в лютому 2018 року, до осіб, що не платять аліментів можуть бути застосовані стягнення. В перелік останніх входить: заборона виїзду за межі України, керування транспортним засобом, полювання і користування зброєю, суспільно-корисні роботи тривалістю від 120 до 240 год, стягнення з заробітної плати, а також арешт майна та коштів боржника. Саме такі стягнення вжито з початку року до 730 неплатників аліментів в Олександрійському районі та Олександрії. Загалом, після накладення стягнень 176 осіб вирішили почати сплачувати аліменти.

Читайте також:  На Кіровоградщині СБУ затримала зловмисників, які залякували громадян

Що ж до ситуації загалом в Кіровоградській області, то за повідомленням прес-служби ГТУЮ у Кіровоградській області з початку року державні виконавці стягнули 51 млн грн із безвідповідальних батьків.

Як зазначив, заступник начальника обласного управління юстиції з питань державної виконавчої служби Віктор Журавко, 4 068 мешканців Кіровоградщини, які не надавали матеріальної підтримки власним дітям не зможуть виїхати за кордон до повної ліквідації заборгованості. Ще 4 106 боржників тимчасово обмежені в праві полювання і користування вогнепальною зброєю, а 4 104 неплатників – у праві користування автівками.

Читайте також:  Скільки охочих виявили бажання вакцинуватися вихідними, що минули?

За який борг можуть постановити  те чи інше стягнення ? Все досить просто, якщо в особи є заборгованість сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці, стягнення може бути звернено на майно боржника. Якщо аліменти не сплачують більше шести місяців, то державні виконавці можуть тимчасово заборонити виїжджати за кордон, керувати транспортним засобом, обмежити в праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю та у праві полювання. Поновити втрачені права боржник зможе лише після повного погашення боргу за аліментами.

Читайте також:  Сучасні кабінети фізики і шкільний автобус для олександрійських школярів

БЕЗ КОМЕНТАРІВ