На Олександрійщині переселенка викладає майбутнім аграріям громадянську освіту

305

Питання адаптації внутрішньо переміщених осіб на ринку праці залишається одним із першочергових у роботі центрів зайнятості.

Яскравим прикладом успішного працевлаштування внутрішньо переміщених осіб є історія Катерини Сергіївни з Донецька. Закінчивши факультет історії та міжнародних відносин Донецького національного університету імені В. Стуса, більше десяти років жінка працювала у вищих навчальних закладах.

На жаль, події на Сході України змусили Катерину Сергіївну виїхати з міста. Зупинившись у родичів на Кіровоградщині, певний час після переїзду жінка вирішила приділити облаштуванню житла, побуту, а найголовніше –приділити належну увагу вихованню своєї малолітньої донечки.

Згодом, вирішивши усі побутові питання, пані Катерина активно почала шукати роботу. Переселенка влаштувалася до Кропивницького інституту державного та муніципального управління на посаду доцента кафедри на неповну зайнятість. Бажання працювати, зручний графік роботи, вчасно отримана заробітна плата – це фактори, які компенсували незручності, з якими жінці доводилося зустрічатися під час проїзду до місця роботи з Олександрії до Кропивницького та у зворотному напрямку. По закінченню строку трудового договору, наступне робоче місце знайшлось не одразу. Допомогу у цьому жінці надали фахівці Олександрійського міськрайонного центру зайнятості.

Читайте також:  На Кіровоградщині сталася ДТП: 2 людей загинуло

Маючи досвід роботи викладача закладу вищої освіти, Катерина Сергіївна бажала працювати саме у сфері освітніх послуг. Кар’єрний радник центру зайнятості доклала максимум зусиль, аби пришвидшити процес пошуку роботи: переглядалася база вакансій, складалося резюме, видавалися направлення і, нарешті, довгоочікуваний результат. Олександрійський професійний аграрний ліцей відкрив вакансію лаборанта. Пані Катерину було спрямовано на співбесіду до роботодавця.

Читайте також:  COVID-19 на Кіровоградщині: понад 100 нових хворих за добу та 3 летальних випадки

Маючи чималий досвід роботи, грунтовні педагогічні знання, лідерські якості та організаторські здібності, пані Катерина справила гідне враження на працедавця та отримала професійну пропозицію – зайняти вакантне місце викладача професійно-технічного навчального закладу та викладати курс «Громадянська освіта». Пропрацювавши майже три місяці, Катерині Сергіївні знову довелося звільнитися. Тоді, не вагаючись, жінка вдруге звернулась по допомогу у працевлаштуванні до міськрайонного центру зайнятості. Вона й не сподівалась на швидкий результат, адже в той час на території України був введений карантин.

У кінці серпня 2020 року Олександрійський політехнічний коледж подав вакансію на посаду викладача історії. На пропозицію кар’єрного радника жінка погодилася одразу, адже бути вчителем історії – це її покликання.

Читайте також:  Здорова Україна: Олександрійців запрошують долучитися до марафону здорових звичок

Фахівець центру зайнятості спрямувала пані Катерину з направленням на співбесіду до роботодавця, результатом якої стало працевлаштування. Наразі Катерина Сергіївна викладає у політехнічному коледжі, займається самоосвітою, адже це запорука професійної компетентності та зростання. «Чому я вчитель? Тому що я просто люблю свою професію. Адже мене підтримує найбільша сила – серця моїх учнів», – з гордістю говорить пані Катерина.

Звичайно, як і у багатьох переселенців, у пані Катерина багато переживань щодо майбутнього. Але є і велика сила віри, що і в країні, і у кожній домівці знову настане мир.

Марина Білик, провідний фахівець з питань зайнятості відділу організації працевлаштування населення Олександрійського міськрайонного центру зайнятості

БЕЗ КОМЕНТАРІВ