Нащо олександрійцям турецькі помідори? – замислилась міська влада

1244

Посадовці виконавчих органів Олександрійської міської ради отримали завдання вивчити походження деяких харчових продуктів, що продаються місцевими підприємцями, повідомляє «Голос Громади».

Ця тема обговорення виникла на останньому засіданні виконкому міськради поза порядком денним – під час розгляду планового питання щодо можливості функціонування в місті продовольчих ринків в умовах карантину. Порушив «стихійне» питання міський голова Степан Цапюк: за його словами, він якось звернув увагу на те, що овочі, які реалізуються на відомій у місті оптовій базі, чомусь у переважній більшості – імпортні. «Чому олександрійці повинні споживати виключно турецькі помідори, польські яблука, крупи та різні інші продукти китайського і близькосхідного виробництва? А де ж такі самі, але українські продуктові вироби, овочі і фрукти, адже вони існують? Чому наші підприємці не хочуть підтримувати вітчизняного виробника? » – обурено запитував міський голова присутніх членів виконкому. Ті, звісно, не могли відповісти на це риторичне запитання, але натомість схвально загомоніли: «Так! Уманські помідори набагато смачніші, ніж турецькі! І нітратів у них навіть менше норми». Схоже, виконком і справді вже готовий оголосити Туреччині «олександрійське томатне ембарго» …

Як наслідок, фахівці управляння економіки міськради отримали завдання міського голови вивчити ситуацію і з`ясувати причини, чому підприємці міста так вперто не хочуть віддавати перевагу українській харчовій продукції. Відповідна робота, на думку мера Олександрії, має бути проведена і з директорами міських ринків. У свою чергу, повинна бути також налагоджена співпраця з місцевими сільгоспвиробниками, які постачатимуть якісну харчову продукцію; можливо – з наданням їм фірмових торгівельних місць на комунальних ринках.

Слід також нагадати, рішення про дозвіл на відкриття продуктових ринків у місті в умовах жорсткого карантину було проголосоване виконкомом позитивно, але коли саме розпочнеться їхня робота, залишається наразі не уточненим – до висновків Держпродспоживслужби і після певної реорганізації центрального ринку згідно з законодавчими і санітарними вимогами.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ