Неформальне навчання: відтепер безробітні Кіровоградщини матимуть підґрунтя для професійного вдосконалення

454

Одним із завдань служби зайнятості є організація роботи з підтвердження професійної кваліфікації за результатами неформального професійного навчання за робітничими професіями, що дає можливість підтвердити свої знання, виконавши кваліфікаційну роботу на потрібний розряд, та отримати документ державного зразка.

На сьогодні затверджено перелік робітничих професій, за якими здійснюється підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями, серед яких «кухар (3-6 розряд)», «зварник (6-8 розряд)», «охоронник (1-2 розряду)», «електрозварник ручного зварювання» (2-6розряду), «продавець непродовольчих товарів» (3- 5розряду), «слюсар-ремонтник» (2-6 розряду).

Читайте також:  Місцевого жителя викрито у шахрайстві за схемою «Вашу картку заблоковано»

   Підтвердити кваліфікацію можуть:

  • громадяни України;
  • іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні;
  • яких визнано в Україні біженцями; яким надано притулок в Україні;
  • яких визнано особами, що потребують додаткового захисту;
  • яким надано тимчасовий захист;
  • ті, особи що одержали дозвіл на імміграцію в Україну.

Особі, яка підтвердила кваліфікацію, видається свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації за результатами неформального професійного навчання.

З початку поточного року, за сприянням Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості, одна особа з числа зареєстрованих безробітних підтвердила кваліфікацію.

Читайте також:  Знову – на «криву доріжку» (кримінальні події в Олександрії)

Безробітна Дар’я Василівна, маючи досвід роботи кухаря більше 10 років, виявила бажання підтвердити результати неформального навчання за професією «кухар». За допомогою фахівців міськрайонного центру зайнятості, жінка склала анкету самооцінювання за обраною професією та  відповідно поданої заяви і необхідних документів отримала від центру зайнятості направлення на підтвердження результатів неформального навчання до Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Читайте також:  Зеленський і Порошенко лідирують у президентському рейтингу, - опитування

Після успішного складання іспитів, Дар’я Василівна отримала свідоцтво державного зразка про присвоєння їй робітничої кваліфікації за професією «кухар» 3-го розряду.

Таким чином, запровадження процедури підтвердження кваліфікації працівників дає змогу вирішити проблему присвоєння кваліфікації працівникам, які не мають документа державного зразка про професійну освіту, але мають значний практичний стаж роботи (осіб, які здобули професійні знання та вміння неформальним навчанням), що сприятиме посиленню захищеності кваліфікованих працівників та їхньої конкурентоспроможності на ринку праці.

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ