ОКВП «Дніпро-Кіровоград» планує підвищити вартість води у півтора рази

541

Саме так підприємство ОКВП «Дніпро-Кіровоград» розрахувало тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення на 2019 рік. Якщо нині діючі тарифи становлять 10,656 грн. за 1 м3 водопостачання і 9,54 грн. за 1 м3 водовідведення (разом 20,196 грн), то за розрахунками, у майбутньому році вони зростуть відповідно до 16,428 грн (на 54,2 %) і 13,872 грн (на 45,4 %), тобто разом для споживача послуги коштуватимуть 30,3 гривні за 1 м3. Необхідність різкого підвищення тарифів пояснюється зростанням накладних витрат, які є складовими тарифів та вимогами законодавства. Повідомлення про це ось такого змісту розміщено на сайті підприємства:

Повідомлення щодо необхідності встановлення тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення на 2019 рік
(на виконання вимог постанови НКРЕКП від 30.06.2017 р. №866)

Читайте також:  На Кіровоградщині у госпітальних базах з 40 апаратів ШВЛ сім - в Олександрії

Відповідно до вимог постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 10.03.2016 р. №302 підприємством виконано розрахунки тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення на 2019 рік та подано на розгляд НКРЕКП.

Формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, а також на централізоване постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем здійснено відповідно до річних планів діяльності на 2019 рік, економічно обґрунтованих планованих витрат, галузевих технологічних нормативів використання питної води на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства, з урахуванням фактичних даних та основних особливостей технологічних процесів виробництва, техніко-економічних розрахунків, розрахунків з урахуванням ставок податків і зборів, цін на матеріальні ресурси та послуги у планованому періоді.

Читайте також:  На Кіровоградщині шахраї від імені податківців вимагають гроші від підприємців

Розрахунки тарифів на послуги здійснюються шляхом ділення суми планованих економічно обґрунтованих витрат, розрахованих відповідно до Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення або Порядку формування тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) на планований обсяг виробництва питної води з урахуванням частини загальних втрат та витрат питної води після другого підйому або на планований обсяг очищення стічних вод.

Перегляд тарифів на послуги зумовлений вимогами чинного законодавства, зменшенням обсягів реалізації по водопостачанню на 2,4%, по водовідведенню на 4,6%, зростанням вартості реагентів, зокрема хлору на 86,2%, гіпохлориту натрія на 33,8%, електроенергії (18% по першому класу, 21 % по другому класу), ПММ більше ніж на 30%, матеріалів, запчастин, послуг, підвищенням рівня мінімальної оплати праці на 30,2% та збільшенням амортизаційних відрахувань в централізованому водопостачанні на 37,3%.

Читайте також:  Протягом вихідних днів поліція Кіровоградщини виявила 35 порушень карантинних обмежень

Пропозиції та зауваження приймаються по 13 червня 2018 року включно на адресу: м. Кропивницький, вул. Соборна 19а.

Відкрите обговорення необхідності встановлення тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення та з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) відбудеться 15 червня 2018 року о 14.00 годині за адресою: м. Кропивницький, вул. Озерна Балка 3а.

Заявки для участі у відкритому обговоренні приймаються до 13 червня 2018 року в письмовому вигляді або на електронну адресу підприємства:zv@dnipro-kirovograd.com.ua

БЕЗ КОМЕНТАРІВ