Олександрійська міська влада готова роздавати «посаги» своїм «дочкам-нареченим»

1630

Члени робочої групи, створеної з представників Олександрійської міської ради та селищних рад, готуються до передачі об`єктів інфраструктури селищ Пантаївки, Олександрійського та села Звенигородки з балансу Олександрійської міської ради, на якому ці об`єкти завжди перебували,  на баланс відповідних селищних і сільської рад, де фактично розташовані ці об’єкти, повідомляє «Голос Громади».

Нещодавно відбулася нарада спеціально створеної для цього робочої групи, де по суті обговорювалося питання «роздачі приданого» своїм «нареченим» – селищним і сільські радам. (Ці алегоричні визначення стали крилатими після того, як перший заступник міського голови Людмила Давиденко на одній із сесій міськради іронічно назвала Пантаївку «багатою нареченою», яка норовить «вискочити заміж» за об`єднання територіальних громад, що буде створене у майбутньому на основі даного селища).

Читайте також:  Понад 1000 медпрацівників Кіровоградщини застраховані на випадок коронавірусу

До речі, на робочій нараді були присутні представники лише двох, «слухняних дочок»  Олександрійської міськради – від смт Олександрійського та с.Звенигородки, які поки що не горять бажанням покинути «сімейне коло» Олександрії. А «норовлива наречена» Пантаївка, яка рветься «заміж» всупереч волі «батьків» (тобто міської ради) нараду ігнорувала. Нагадаємо, і селищна рада Пантаївки, і її голова І.Бульба та ще ряд депутатів міської ради свого часу були і залишаються  проти рішення сесії міськради, де йшлося про передачу майна вищезгаданих прилеглих територій на їхні власні баланси, оскільки вважають таке рішення передчасним та юридично не обґрунтованим.

Отже, чим розбагатіють «дочки»: вони отримають у повне власне господарське і фінансове підпорядкування всі наявні у них заклади соціальної сфери, об’єкти житлово-комунального господарства, інженерні мережі тощо, які вже пройшли інвентаризацію робочою групою.  Після чого селищні ради і їхні голови стануть повноправними господарями своїх володінь і таким чином вже не будуть «весільними генералами, які ні за що не відповідають» (це вже вислів від мера міста Степана Цапюка). Принаймні так бачить всю цю «свайбу» наша, гостра на язик, міська влада. Отже, тепер залишилося тільки підписати відповідні акти передач майна.

Читайте також:  У Кіровоградській області у 8 вагітних жінок виявили коронавірус

Щодо фінансової сторони, то вона (якщо детально не вдаватися до цифр) має такий вигляд: власні надходження бюджетів усіх трьох селищ в середньому у 5-7 разів менші, ніж потрібно на утримання всіх згаданих бюджетних та комунальних установ. Ці великі різниці між потребами і можливостями завжди покривали в основному державні субвенції. Така ж ситуація буде зберігатися і надалі: бюджетам селищ і села будуть передані відповідні державні дотації, які раніше надходили  до міського бюджету. Тобто виходить «ні програв, ні виграв»; ну хіба що тепер клопоту і головного болю у сільських рад і їхніх голів трохи побільшає…

Читайте також:  На Кіровоградщині 435 учасників АТО (ООС) мають статус безробітного

От тільки як бути з «непокірною дочкою» Пантаївкою?  Адже є цілком обґрунтована підозра, що її селищна рада просто відмовиться передчасно (тобто до «весілля з ОТГ») вступати у такі «інтимні» стосунки з міською радою – підписувати акти прийому-передачі майна, тим самим відмовляючись від отримання «приданого»… І що тоді? Втім, не варто передчасно прогнозувати проблеми: далі життя покаже.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ