Олександрійські школярі привітали захисників України з днем Збройних сил

244

Урочистий захід, присвячений захисникам Вітчизни, провели учні загальноосвітнього навчального закладу №15, повідомляє «Голос Громади».

На урочистість були запрошені ветерани АТО-ООС, які у боях з російським агресором відстоювали суверенітет нашої держави та її кордони на сході країни, батьки і родини загиблих у цій гібридній війні олександрійців, учні школи.

Зустріч розпочалася з офіційної частини, під час якої ряд ветеранів отримав  нагороди Міністерства оборони України, після чого наймолодші учні (І –IV класів) разом зі своїми старшими товаришами по школі, виконали підготовлену ними під керівництвом педагогів дуже проникливу, ліричну, літературно-музичну композицію, якою вітали своїх гостей і такий надзвичайно щирий знак пошани нікого з присутніх не залишив байдужими.

Серед інших найяскравіших та найзворушливіших моментів цієї зустрічі: ветеран Володимир Гориславець представив спеціально запрошеного до Олександрії  гостя – колишнього бійця грузинського легіону, який захищав наші рубежі на сході країни у найтяжчі роки російсько-української війни, а нині – військовослужбовця розвідки Збройних сил України Зураба Хосіаурі. Зураб був поранений на сході, проходив лікування в госпіталі у м. Дніпрі, де зараз і служить за контрактом. Він та Володимир зазначили, що на жаль, і Україна, і Грузія постраждали від спільного ворога – російського агресора і саме через це ось вже три роки Зураб не випускає з рук зброю за Україну, яку вважає своєю другою Батьківщиною. На знак поваги до такої самопожертви представника дружньої Грузії  Володимир Гориславець передав Зурабу свою, щойно отриману державну нагороду. (Як стало відомо потім «Голосу Громади», герою Зурабу волонтери з школи №15 влаштували екскурсію нашим містом, він також відвідав спортивні змагання у Палаці спорту та концерт ансамблю танцю «Авантюрин». Гість був приємно вражений, що попри всі негаразди в країні, невелике місто живе яскравим життям і це ще раз укріпило його переконання, що Україна варта того, аби їй служити).

Читайте також:  Вже цієї п'ятниці олександрійці зможуть помилуватися розмаїттям гладіолусів

А військовослужбовець спецпідрозділу «Омега», олександрієць Ігор Глущенко дуже тепло подякував дітям зокрема за листи, які вони писали бійцям. Слід зазначити, що листівки, малюнки учні 15-ї школи дуже активно писали захисникам і передавали з волонтерами на передову протягом усіх цих років. Але так сталося, що боєць Глущенко, крім інших дитячих послань, найбільше листів отримав від першокласниці (на той час) Ані Подкур. Як він вважає, ці щирі дитячі листівки з малюнками стали його оберегом, наснагою до боротьби і мотивацією повернення живим додому. Він зберіг всі отримані ним послання і повернув їх до Олександрії. Зараз вони – вже історичні реліквії, які знайшли своє місце у шкільному музеї. А Ігор на урочистості на знак вдячності вручив великий букет квітів своїй давній подружці по переписці – нині вже четвертокласниці Ані та подякував за безцінну підтримку іншим юним «оберегам» – її однокласникам.

Читайте також:  Рятувальна служба у вихідні гасила різні займання

Ну і не можна не згадати головних організаторів і натхненників цієї важливої роботи. Це педагоги школи №15 Олена Долусова та Людмила Кульба. Втім, Олена Миколаївна не вважає це особистою заслугою, хоча крім ось такої патріотично-виховної роботи з дітьми від самого початку війни ще й веде невтомну волонтерську діяльність у місті взагалі, залучаючи до цього своїх вихованців. «Голосу Громади» вона зокрема сказала: «Учні нашої школи і раніше займалися волонтерством. І хоча наша армія за попередні роки стала вже зовсім іншою, ніж була спочатку, але останнім часом життя показує, що цю роботу ще зарано припиняти… Та й діти самі це відчувають. Я вам скажу, що вони бувають значно свідоміші, ніж  багато хто з дорослих… Наприклад, після проведеної у школі фотовиставки на тему «Життя на війні» діти самі запропонували відновити волонтерську діяльність і зокрема цей захід вшанування ветеранів – теж частково учнівська ідея. Людям, які побували на війні, дивилися в лице смертельній небезпеці, потрібна увага, для них важливе усвідомлення того, що вони потрібні нашому суспільству, що їхні звитяги і втрати були недаремними.  Ну а ми, педагоги, звісно, пішли цій ідеї назустріч».

Читайте також:  Голий чоловік гуляв містом

БЕЗ КОМЕНТАРІВ