Олександрійські слухачі занепокоєні: куди поділося «Українське радіо-1»?

357

1 березня в Олександрії припинилася трансляція Першого каналу Українського радіо в FM-радіоефірі, повідомляє «Голос Громади».

Як відомо, Перший канал Українського радіо (УР-1) почав транслюватися в ефірі ультракороткохвильового FM-діапазону на частоті 101,3 мегагерц  з 2011 року і це стало гарною альтернативою проводовій радіотрансляції, яка в нашому місті (як і в Україні в цілому) поступово і неухильно «вмирала» (власником проводових мереж є Укртелеком, який до Держтелерадіо ніякого відношення не має і вважає трансляцію передач УР-1 збитковою для себе).

І от з учорашнього дня програма Першого каналу УР зникла з олександрійського ефіру. Натомість на радіочастоті 101,3 Мгц, присвоєній для УР-1 в Олександрії державними нормативними документами, почав транслюватися інший державний мовник – інформаційно-музичне Радіо «Промінь». У тих слухачів, які за багато років звикли саме до УР-1, це викликало занепокоєння.

Читайте також:  Міський голова С.Кузьменко - про підготовку до святкування Дня Незалежності та інше

«Голос Громади», з метою з`ясування причини такої несподіваної «ротації», звернувся до керівництва Олександрійського ретранслятора (відомого в народі, як «телевежа на Лисій горі»), який і здійснює ефірні передачі ряду FM-радіостанцій, у тому числі й УР-1, на всю Олександрійщину та за її межі. Провідний інженер цього підприємства Олег Струтинський пояснив, що розпорядження з 1 березня «вимкнути» УР-1 і на його частоті транслювати Радіо «Промінь»  він отримав від свого вищого обласного керівництва. Причина заміни популярного мовника на іншого, за його словами, полягає у майбутній модернізації обладнання ретранслятора: передбачається заміна відповідного радіопередавального блоку на більш потужний. Коли це відбудеться, фахівець поки що не зміг точно повідомити: «Як тільки ми отримаємо новий передавач (а це залежить не від нас), тоді й відновляться передачі УР-1. Можливо, це станеться протягом найближчого місяця», – сказав О.Струтинський.

Читайте також:  У немовляти в Олександрійській громаді виявлено ковід

Слід зазначити, канал УР-1 завоював у слухачів неабияку популярність. Як суспільний мовник, він за останні декілька років стрімко зріс  у якості своєї інформаційної наповненості. Це чи не єдиний в Україні інформаційно-аналітичний канал, який залишається дуже фаховим, незалежним і політично неупередженим, безкомпромісним до будь-якої влади. До того ж контент Першого каналу надзвичайно  цікавий та різноманітний: його складають новинні, пізнавальні, освітні, сатиричні, культурологічні, літературно-художні, спортивні та дитячі програми, які відповідають найширшим тематичним запитам слухачів незалежно від віку, статі, освітнього рівня. Крім FM-ефіру та проводової трансляції (яка ще ледь «жевріє» завдяки Укртелекому), програми УР-1 можна слухати в інтернеті наживо і в запису (у тому числі через спеціальний додаток на смартфоні) та навіть дивитися на спеціальному Youtube-каналі.

Читайте також:  Вступили зміни до Закону: відтепер без надання дозволу міської ради можна замовити техдокументацію із землеустрою

БЕЗ КОМЕНТАРІВ