Олександрійську телерадіокомпанію «Маяк» «вдарили по кишені» за неукраїнські шлягери

205

Телерадіокомпанію «Маяк», яка здійснює FM-радіомовлення з Олександрії, оштрафовано через недостатню кількість пісень українською мовою, а через інші порушення оголошено попередження, повідомляє «Голос Громади» за інформацією офіційного сайту «регулятора» – Національної ради з питань телебачення і радіомовлення України.

«Регулятор на засіданні 19 вересня оголосив попередження та застосував санкцію «стягнення штрафу» до місцевої радіостанції ТОВ «Телерадіокомпанія МАЯК» із міста Олександрії Кіровоградської області, перевірка діяльності якої підтвердила невиконання законодавчих вимог щодо обов’язкової частки пісень державною мовою та ліцензійних умов.

Читайте також:  На міст біля Нової Праги, з якого падають у річку автомобілі, звернула увагу обласна влада

Так, моніторинг ефірного добового радіомовлення ТОВ «Телерадіокомпанія МАЯК», м. Олександрія Кіровоградської обл. (позивні «послідовне звучання нот «ля», «до», «соль», «мі», «соль») за 19.06.2019 зафіксовано, що фактичний обсяг частки пісень державною мовою протягом цієї доби становив 34,5%, а в  проміжку часу між 15:00 та 22:00 ­- 33,3%. Відповідно ж до частини другої статті 9 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» така частка повинна становити не менше як 35%. Перевірка товариства підтвердила дані моніторингу, крім того, додатково було виявлено і порушення програмної концепції мовника та використання позивних «Максимум ФМ», які не передбачені ліцензією.

Читайте також:  Шестеро олександрійських майбутніх «олімпійців» змінять місце проживання

Радіостанція у тридцятиденний термін після повідомлення Національною радою про ухвалене рішення має сплатити до державного бюджету штраф – 5% суми ліцензійного збору, що для цієї компанії становитиме 2 533,84 грн, та привести свою діяльність до умов власної ліцензії та законодавчих вимог», – йдеться у повідомленні Нацради.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ