Олександрійський скейт-парк: ложка дьогтю в бочці меду

1310

До нещодавно збудованого в Олександрії спортивно-розважального комплексу «Скейтодром» інтерес з боку відвідувачів останнім часом вже різко впав: зараз часто можна спостерігати, що там – взагалі ні душі. Тим часом мешканці міста висловлюють певні критичні зауваження стосовно цієї новобудови, повідомляє «Голос Громади».

Отже, перше захоплення малих і дорослих олександрійців стосовно спортивного куточка, побудованого міською владою терміново, «в пожежному порядку», вже після закінчення літа, незадовго до місцевих виборів, дещо вщухло. І в деякого з жителів міста з’явилися певні роздуми…

Олександрієць Валентин: «Викликає запитання місце розташування скейтодрому – у Молодіжному сквері. На мій погляд, воно не дуже вдале: майданчик ніби заховали подалі від очей. Та ще й побудували його чомусь впритул… до місцевої шашличної! Чому б було не облаштувати його десь ближче до центру міста? Мені, наприклад, зовсім «не з руки» водити сюди своїх дітей з Південного мікрорайону»…

Приблизно такої ж думки і пані Оксана, жителька багатоповерхівки району Покровської площі: «Водила свою доньку з самокатом туди разів зо три у вихідні на початку, коли майданчик ще тільки відкрився. Що сказати: там справді класно, бо споруда сучасна, цікава, дітей тоді багато каталося, було весело… Але щодня туди не находишся, а свою малу (8 років) одну відпускати так далеко боюся. І є інша, ще цікавіша обставина, яка відразу ж привертає увагу: весь час, поки там дітвора розважається, вона вимушена дихати дров’яним димом від шашличних мангалів, запахами смаженини, тютюну та пивних випарів, які вітерець розносить навкруги від розташованих прямо поруч наметів громадського харчування з промовистими рекламами алкогольних напоїв на них… Цікаво, кому першому з владних посадовців прийшла в голову така ідея – «присусідити» спорт до пива з шашликами?»

Читайте також:  Правоохоронцями викрито випадки крадіжок у супермаркеті: олександрійський кримінал тижня

Депутат Олександрійської міської ради Віталій Заріцький: «Таких і схожих на них думок я вже встиг наслухатися від людей достатньо з перших же днів, як відкрився цей скейтодром. Їх справді бентежить місце розташування: наприклад, жителі так званого «сотого квадрату» (району площі Попова) і не тільки вони теж вважають, що краще було б розташувати цей об’єкт десь ближче до центру міста. Ну а щодо згаданого «сусідства»… Слухайте, це взагалі на голову не налазить: побудувати молодіжно-дитячий спортивний майданчик упритул до закладу, де продають напої з вмістом алкоголю та відвідувачі палять тютюн! Я нічого не маю проти того кафе: воно там працює вже багато років і годує людей смачними шашликами – це правда. Але ж для чого було тулити до нього скейтодром?! Адже, як відомо, існують навіть законодавчі нормативи, які забороняють сусідство дитячих, спортивних закладів з торгівлею алкоголем, тютюновими виробами ближче певної відстані (щонайменше 50 метрів)! А в нашому випадку про якусь відстань між ними взагалі не йдеться – про це хоч хтось з ініціаторів замислювався?

Читайте також:  «Розмноження» олександрійських ОСББ триває

І тут може виникнути запитання: а як все вирішувалося? Розповідаю: питання розташування скейтодрому справді ухвалювалося владою досить дивним чином. Воно не вносилося на розгляд депутатських комісій, не обговорювалося на погоджувальній раді тощо. Просто перші особи міської влади ось так захотіли і крапка. Я завжди був проти вирішення питань «в ручному режимі», але все одно зі скейтодромом вийшло саме так, як це нерідко бувало у нашій міській владі. Так загалом корисна, хоча й дуже недешева, ідея у результаті вийшла з серйозним «браком».

Читайте також:  Олександрія почала готуватися до Дня Незалежності

До речі, так само напівпрозоро ухвалювалося і питання виділення коштів з міського бюджету на цей об’єкт. Хоча сесія міськради свого часу й проголосувала за певний перерозподіл коштів у зв’язку з цим будівництвом, але у проекті рішення нічого не конкретизувалося і назва якогось там «скейтодрому» чи «парку» у ньому взагалі ніде не фігурувала. Так само й вартість будівництва: наприклад, мені вона і досі точно не відома, можна лише за певними фактами констатувати, що кошторис скейтодрому вийшов не менше (або близько) півмільйона гривень, що для нашого міського бюджету зовсім не мало… То може, такі серйозні витрати і вирішувати слід було більш серйозно? Та очевидно, будівництво скейт-парку на той час мало вагу такого собі «політичного рішення», яке міській виконавчій владі потрібно було виконати терміново і без різних там «зайвих» обговорень », – зазначає депутат.

…А в правилах поведінки, розміщених на одній з паркових споруд скейтодрому між тим чітко зазначається про несумісність алкоголю і спортивних розваг. Щось не дуже переконливою бачиться ця теза, виходячи з розташування даного об’єкта…

БЕЗ КОМЕНТАРІВ