За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), щороку у світі від фальшивих ліків гине понад 700 тисяч людей, а кількість фальсифікованих лікарських засобів зростає.

Як повідомляє  Hromadske.ua, щоб убезпечити себе та своїх близьких від тривожної статистики, можна скористатимь додатком Ліки Контроль, завантаживши його за посиланням: http://likicontrol.com.ua/

Із урахуванням рекомендацій міжнародних організацій розробники на чолі з Наталією Гуран створили програму, яка запобігатиме підробці медпрепаратів. «Алгоритм сумнівів» — вісім простих кроків, які дозволять споживачам перевіряти ліки у місцях продажу та захисти своє здоров’я.

Читайте також:  Для учнів Новопразького НВК придбали шкільний автобус

За словами розробниці, найчастіше шахраї наживаються на піґулках від головного болю, знеболювальних, вітамінах та гормональних препаратах.

«Програма видає, що реєстраційне посвідчення дійсне, але є заборонені серії. Людина має перевірити, що щойно придбана серія не є заборонена. Вона на упаковці переглядає серію і звіряє, чи вона якісна, чи заборонена», – пояснює Гуран.

Читайте також:  В Олександрії за завдану шкоду навколишньому середовищу підозрюється директор підприємства

У планах розробників залучити у базу якнайбільше державних реєстрів за допомогою Міністерства охорони здоров’я.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ