Олександрійці продовжують потрапляти у старі шахрайські пастки

343

Минулого тижня в Олександрійському відділі поліції відкрили чотири кримінальні провадження за ознаками шахрайства, про це «Голос Громади» повідомили у міськвідділі.

Як зазначається, всі потерпілі – особи похилого віку. Злочинці зловживали їхньою довірою, використовуючи зазвичай вже відомі і поширені шахрайські методи, але тим не менше люди попалися на ці гачки…

Наприклад, в одному випадку це були «працівники соціальних служб» – так представилися двоє пройдисвітів, що завітали до пенсіонера додому з метою нібито вирішення питання житлової субсидії. Людина впустила цих незваних гостей у помешкання, а ті в ході розмови, відволікши увагу господаря, непомітно викрали у нього ноутбук та планшет і зникли.

В іншому випадку раптовий візитер представився господарю працівником газово-експлуатаційної служби. Він нібито прийшов з метою встановлення лічильника за місцем проживання абонента. Нового лічильника власник оселі так і не побачив, а натомість лже-слюсар видурив у нього 14 тисяч гривень і зник у невідомому напрямку.

Читайте також:  Олександрія почала готуватися до Дня Незалежності

На наступному ошуканому злочинцями потерпілому спрацювала вже стара, як світ, схема: телефонний дзвінок з повідомленням «ваш син в поліції, для вирішення питання потрібні гроші». Людина негайно перерахувала невідомому шахраю значну суму коштів «для  вирішення проблеми», якої насправді не існувало…

А «рекордсменом тижня» за кількістю втрачених грошей (звісно, це сумний «рекорд») став олександрієць, якому невідомий злочинець, представившись працівником Ощадбанку, нав`язав телефонні переговори, під час яких умовляв оформити банківський кредит на дуже вигідних умовах. Що цікаво, чоловік запевняє, що він відразу ж відхилив цю пропозицію, але телефонну розмову з невидимим «офіс-менеджером» все ж таки якийсь час продовжував. Після цього клієнт надумав перевірити баланс власного банківського рахунку і виявив, що з нього невідомо куди зникли 45 тисяч гривень – ця сума завданих шахраями збитків і стала найбільшою в Олександрії за минулий тиждень.

Читайте також:  Сучасні кабінети фізики і шкільний автобус для олександрійських школярів

Але якщо говорити узагальнено, навіть вона не є найбільшою: наприклад, за деякими отриманими в поліції даними, свого часу був випадок, коли один житель м.Кропивницького на тій же самій заяложеній схемі «ваш родич потрапив до поліції» «подарував» шахраям власні 18 тисяч доларів…

Як зазначають в Олександрійському відділі поліції, за всіма чотирма фактами  відкрито кримінальні провадження за ч.1 ст. 190 Кримінального кодексу України («Шахрайство»).

Читайте також:  Виконком погодив встановлення меморіальних дошок

Разом з тим працівники поліції вкотре застерігають громадян бути пильними і не спокушатися на різноманітні начебто вигідні пропозиції від незнайомців (і по телефону, і в особистому спілкуванні). Нікому і ні в якому разі не слід розголошувати будь-які дані ваших банківських карток, рахунків.

«А якщо ви отримали якесь загрозливе повідомлення на зразок вже згаданого про нібито неприємності ваших близьких з поліцією і вимагання грошей, зберігайте спокій, не піддавайтесь паніці і негайно телефонуйте за номером 102», – радять правоохоронці.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ