Олександрійці розкритикували питання чергового підвищення тарифів на воду

404

Як і передбачалося, 29 серпня в Олександрії відбулося громадське обговорення необхідності запровадження нових тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення для населення, повідомляє «Голос Громади».

Захід був зініційований керівництвом обласного підприємства «Дніпро-Кіровоград» з приводу запланованого ним у найближчий час підвищення тарифів на згадані послуги. Проходило зібрання у залі Олександрійської дитячої музичної школи о 15-й годині. Зазвичай обговорення подібних тем збирають повну залу даного закладу, але цього разу слухачів набралося на диво обмаль: трохи більше півсотні, до того ж це були у переважній більшості працівники олександрійської дільниці водоканалу…

З «незацікавлених», тобто таких, що не мають прямих посадових стосунків з цією службою, на обговоренні були присутні у якості слухачів всього кілька службовців Олександрійської міської ради та деякі інші пересічні громадяни. Така низька явка, очевидно, була спричинена тим, що по-перше, збори відбулися у робочий час, а по-друге, спрацював «фактор несподіванки»: повідомлення про обговорення такої важливої для жителів міста теми з`явилося буквально «попереду паровоза», тобто незадовго до проведення заходу (є підозра, що адміністрація ОКВП зробила так навмисне).

Читайте також:  Кіровоградщина: понад 200 нових випадків хвороби на коронавірус, серед яких 7 дітей

Вів розмову на цю надзвичайно невдячну тему одноосібно директор ОКВП «Дніпро-Кіровоград» Роман Ілик, який спеціально для цього прибув з м. Кропивницького. Його обґрунтування непопулярної пропозиції було до оскоми звичним і надзвичайно коротким та простим: тарифи, мовляв, необхідно підвищувати з двох причин – через зростання вартості електроенергії для підприємства та з необхідності витрат ОКВП на повернення кредиту, яке воно взяло у Світового банку на реконструкцію застарілого обладнання і водопровідних мереж. Крапка.

Як і слід було чекати, працівники «дочірнього» олександрійського водоканального підрозділу сприйняли таку директиву з шанобливою мовчанкою. Натомість цілу низку зауважень стосовно процедури підвищення тарифів висловив присутній начальник управління економіки міськради Ростислав Черевашко. За його словами, керівництво ОКВП, вимагаючи підвищення тарифів в односторонньому порядку, не надало Олександрійській міській раді цілу низку необхідних для цього даних: економічні розрахунки, інформацію про витрати електроенергії по підпорядкованих йому місцевих підрозділах, колективний договір, чинні вартості матеріалів, енергоресурсів, хімреагентів та багато іншої інформації у річному обрахунку економіки підприємства. Як запевнив Р.Черевашко, його управління неодноразово запитувало в ОКВП повну інформацію у необхідних обсягах, але натомість отримало лише обґрунтування про здорожчання електроенергії та повідомлення про розрахунок за кредит перед Світовим банком у 27 мільйонів доларів.

Читайте також:  Класи НУШ у Приютівській ОТГ отримали понад сотню ігрових наборів LEGO

Різкій критиці піддала наміри адміністрації «Дніпро-Кіровоград» про підвищення тарифів на воду перший заступник міського голови (водночас – депутат Кіровоградської облради) Людмила Давиденко. Тут дісталося вже не тільки керівництву ОКВП, а й «кишеньковим депутатам облради» (вислів доповідачки), які йдуть на поводу у намірах підприємства безконтрольно підвищувати свої тарифи щороку.

Не залишилися в боргу також два пенсіонери-активісти, постійні учасники подібних громадських заходів. Вони поставили директору ОКВП стільки гострих і незручних запитань, проявивши при цьому неабияку обізнаність і в технічному, і в законодавчому плані, що навіть викликали до себе певну повагу у Р.Ілика… Взагалі ж запитань, зауважень і пропозицій з вимогами до доповідача від незаангажованих слухачів надійшло чимало, через що обговорення тривало майже півтори години.

Читайте також:  Ще сім мільйонів гривень виділила обласна рада Кіровоградщини на боротьбу з коронавірусом

Але вся суть таких зібрань – формальна: думка громади тут не має вирішального значення, а може бути тільки врахована, або ж відхилена (що зазвичай і трапляється) ініціатором обговорення. Отож олександрійці вимагали від директора Р.Ілика принаймні дві головні речі: по-перше, надати всі передбачені процедурою технічні та інші дані міськраді і по-друге, не вживати ніяких заходів, пов`язаних з обговорюваним питанням принаймні до найближчої сесії обласної ради, яка за законом, повинна затвердити нові тарифи. Роман Ілик пообіцяв ці пропозиції долучити до протоколу обговорення.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ