Олександрієць переміг на 100-кілометровому супермарафоні

227

В м.Одесі пройшов щорічний традиційний легкоатлетичний забіг під девізом «100 км пам`яті», присвячений річниці визволення міста від німецько-фашистських загарбників у ІІ Світовій війні. У ньому взяв участь і показав гарний результат олександрієць Олександр Жосан, повідомляє «Голос Громади».

Про те, що цей спортивно-масовий захід (який, до речі, проводиться вже 46-й рік поспіль) набув широкої популярності не лише в Україні, а й у світі, говорить сам за себе той факт, що на нього з`їхались марафонці з таких країн, як США, Бразилія, Колумбія, Польща, Білорусь, Румунія, Росія і звичайно – Україна.

Як свідчить сама назва, цей меморіальний забіг – явно не для слабких (як фізично, так і морально), оскільки дистанція, яку пропонувалося подолати, становить ні мало, ні багато: 100 кілометрів! Подолати їх можна було на вибір такими способами: бігом, пішки і на велосипеді.

А також суперекстремальна дистанція: 100 км на велосипеді плюс 100 км бігом/пішки (так званий крос Iron Man – «Залізна людина»). Була і «легенька», так би мовити, заохочувальна дистанція – «всього якихось» 15 км для тих, хто не наважився на супермарафон, але не хотів залишатися осторонь цього грандіозного змагання. І ось який вийшов розклад у заявках на участь: на велосипедах – близько 3 тисяч, пішки – 600, «залізних людей» виявилося 30 чоловік і на 100-кілометровий забіг зголосилися понад 600 учасників дуже різного віку (але не молодших 18-ти років).

Читайте також:  Цілий будинок своїх абонентів втратить олександрійське «Теплокомуненерго»

Залік результатів враховував як особистий результат, так і можливий командний.

«Голос Громади» минулі роки вже розповідав про досвід олександрійця Олександра Жосана у супердовгих марафонах, у тому числі і про його перші одеські «100 км пам`яті» у 2016 році, які далися йому тоді дуже не просто: відновлюватися бігуну довелося після нього декілька днів.

Отож нинішня «сотка» в Одесі була для нього не новиною. Враховуючи минулі напрацювання, пан Олександр переглянув свою тактику, яка в бігу на довгі дистанції є не менш важливою, ніж швидкість, сила та фізична витривалість.

Задля командного результату він взяв у напарники свого давнього знайомого однодумця з Одеси – Ігоря Гайдука. І як показав результат змагань, скоригована тактика дала свій результат: Олександр Жосан та його поплічник у командному заліку, який вівся «в абсолюті», тобто без урахування віку та статі учасників , посіли друге місце. Як зазначає Олександр, особливо напруженою стала боротьба за ІІ місце з іншим «дуетом» – подружньою парою, вік якої був всього 23 та 22 роки. Але врешті молодість таки поступилася досвіду.

Читайте також:  Міський голова С.Кузьменко - про підготовку до святкування Дня Незалежності та інше

А у віковій категорії «50+» на цій же біговій дистанції 100 км в особистому заліку час Олександра Жосана (12 годин 33 хв.) виявився ще кращим: з ним він посів перше місце, поліпшивши свій минулорічний особистий результат аж на 1 годину і 25 хвилин!

Оптиміст по життю, він отримав він всього цього лише позитивні враження, якими і поділився з «Голосом Громади». За його словами, організація проведення одеської «сотки» була, як завжди, на найвищому рівні: починаючи від реєстрації учасників і закінчуючи якісним, у тому числі і гарячим спецхарчуванням на трасі (дуже важливий атрибут на супердовгих дистанціях) та призовим фондом. А також кваліфікованим та суворим суддівством.

Оскільки для подолання 100-км дистанції, як правило, світлового дня замало, то судді на авто супроводжували учасників і контролюючи, у вечірніх сутінках висвічували ліхтариком та фіксували кожного з них, для чого всі бігуни мали спеціальні світловідбивні номери. Позитиву бігунам, каже Олександр, додавала і обстановка: початок траси розпочинався, як завжди, з урочистостей у парку ім.Шевченка від обеліска Слави визволителям Одеси, далі – «алея здоров`я» по парку, потім декілька десятків кілометрів по узбережжю моря, за місто і знову у зворотньому напрямку.

Читайте також:  В Олександрії Центр вакцинації працюватиме щодня

І на завершення – кілька цікавих фактів з одеської меморіальної «сотки». Мінімальна температура під час забігу (вранці на старті) становила 6 град, максимальна (вдень) 16 градусів. Один з учасників забігу на 100 км заявив, як команду, себе і власну собаку.

Такий незвичайний «тандем» показав гарний командний результат, за що потрапив до книги рекордів Гіннеса. Найстаршим бігуном на 100 км виявився (уявіть собі!) 80-річний спортсмен-аматор, незмінний учасник цього забігу: він у нього був вже 45-м!  А найповажнішим ходаком на таку ж «сотку» – 85-річний прихильник здорового способу життя. «Коли бачиш таких людей, отримуєш потужний стимул до фізичної активності. Їхній приклад надихає, як ніякий інший», – переконаний Олександр Жосан.

Він вдячний футбольному клубу «Олександрія» та ТОВ «УкрАгроКом», які допомогли йому взяти участь у цих змаганнях.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ